• bitcoinBitcoin$27,197.00

Ledger kritizovaný za obnovenie počiatočnej frázy v cloude

Výrobca hardvérových peňaženiek Ledger čelí kritike za novú aktualizáciu softvéru. Aktualizácia zavádza funkciu obnovy, ktorá umožňuje zálohovať počiatočnú frázu.

Výrobca peňaženiek Ledger opäť čelí kritike. Tentoraz ide o vydanie aktualizácie firmvéru, ktorá obsahuje funkciu „Obnoviť“ v rámci predplatného. Táto funkcia bola kritizovaná za to, že spoločnosti poskytuje prístup k počiatočným frázam zákazníkov, čím podkopáva účel hardvérovej peňaženky. Táto funkcia je súčasťou aktualizácie firmvéru 2.2.1.

Ledger: Registrácia KYC pod kritikou

Ledger tiež čelí kritike za to, že vyžaduje registráciu KYC. To je v rozpore s hodnotami ochrany osobných údajov, ktoré zdieľajú mnohí v komunite kryptomien. Registrácia vyžaduje, aby používatelia odovzdali fotografiu preukazu totožnosti vydaného štátom.

V súčasnosti je služba predplatného k dispozícii iba pre zariadenia Ledger Nano X. Požiadavka ID sa však vzťahuje na používateľov z EÚ, Spojeného kráľovstva, Kanady a USA.

Komunita kryptomien túto funkciu ostro kritizuje. Je to v rozpore s hlavným účelom hardvérovej peňaženky – konkrétne ukladanie seedu samo o sebe. Táto kritika je spôsobená predovšetkým skutočnosťou, že spoločnosť v minulosti zaznamenala množstvo porušení a únikov údajov, čo viedlo k nedostatku dôvery.

Viacnásobné porušenie ochrany údajov

Snáď najväčšia kritika, ktorú výrobca peňaženiek dostal, súvisí s porušením údajov. V decembri 2020 boli ukradnuté fyzické adresy 270 000 vlastníkov Legeru. Okrem toho nasledovalo ďalšie porušenie bezpečnosti v júli 2020. Hacker túto informáciu bezplatne zdieľal na jednom z fór.

Nie je prekvapením, že hackeri použili tieto informácie na to, aby sa zamerali na obete vo vydieračskej kampani. Ledger na incident zareagoval, pričom generálny riaditeľ spoločnosti povedal, že „situáciu hlboko ľutuje“. Používateľov ubezpečil tým, že zdôraznil, že medzi údajmi a finančnými prostriedkami v ich peňaženkách neexistuje žiadna súvislosť. Komunitu kryptomien to však neupokojilo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu