• bitcoinBitcoin$26,655.00

Legendárny investor Michael Saylor sa predstaví v Prahe na najväčšom bitcoinovom veľtrhu v Európe

Saylor je zakladateľ spoločnosti MicroStrategy, ktorá je s majetkom 132 tisíc bitcoinov najväčším korporátnym držiteľom bitcoinu na svete.

 

Jeden z najvlyvnejších bitcoinových maximalistov, Michael Saylor, sa už o tri dni po prvý krát v Európe ako speaker predstaví v rámci veľtrhu BTC Prague v Prahe.

Saylor je zakladateľ spoločnosti MicroStrategy, ktorá je s majetkom 132 tisíc bitcoinov najväčším korporátnym držiteľom bitcoinu na svete.

„Michael má skvelú reputáciu, silné a konzistentné názory, ktoré majú v bitcoinovej komunite veľkú váhu. Navyše je to človek, ktorý otvoril dvere adopcii bitcoinu aj tradičnými firmami. Preto som rád, že sa nám ho podarilo presvedčiť, aby prvýkrát v Európe vystúpil práve na našej akcii,“ pochvaľuje si Martin Kuchař, jeden z usporiadateľov BTC Prague.

Okrem Saylora prijal pozvanie na najväčší bitcoinový veľtrh v Európe, rad ďalších osobností bitcoinového sveta na čele so CEO spoločnosti Blockstream Dr. Adamom Backom, spoluzakladateľom SatoshiLabs Markom Palatinom alebo Robertom Breedlovom, autorom populárneho podcastu „What is Money?”. 

Česko-anglický program ponúkne počas troch nadobudnutých dní množstvo podnetných myšlienok podnikateľov, výskumníkov, influencerov, filozofov, developerov a milovníkov slobody.

Paralelne s programom na pódiu bude prebiehať samotný veľtrh, v rámci ktorého sa predstaví vyše 80 spoločností, zameraných na budovanie bitcoinovej infraštruktúry, či už ide o hardvérové a softvérové peňaženky, nástroje na ťažbu, zmenárne alebo napríklad pípy na čapovanie piva s napojením Lightning Network. 

Fakt, že sa najväčší a najvýznamnejší bitcoinový veľtrh uskutoční práve v Prahe, je navyše symbolické, pretože ako hovorí Martin Kuchař, Česko je „Bitcoin Valley“ krypto sveta a Praha by sa mohla smelo nazývať hlavným svetovým mestom bitcoinu, pretože práve v Česku vznikol rad revolučných projektov, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v adopcii dnes najväčšej svetovej kryptomeny. 

Menovať môžeme napríklad hardvérovú peňaženku Trezor z dielne SatoshiLabs, prvý mining pool od Braiins alebo bitcoinové automaty General Bytes.

„BTC Prague beriem ako ďalší český projekt, ktorý potvrdzuje význam Česka pre bitcoin,“ dodáva Martin Kuchař.

 ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu