• bitcoinBitcoin$26,655.00

LinkedIn pridáva odpovede kandidátov na prácu generované umelou inteligenciou do nástroja Recruiter

LinkedIn pokračuje v integrácii generatívnych prvkov umelej inteligencie, tentoraz v rámci platformy Recruiter, s AI vytvorenými správami, ktoré môžu personalisti posielať potenciálnym kandidátom a ktoré sú prispôsobené a personalizované na základe osvedčených postupov InMail.

LinkedIn Recruiter AIAko môžete vidieť na tomto príklade, nový proces zabudovaný do nástroja LinkedIn Recruiter umožní používateľom rýchlo a jednoducho vytvoriť správu, ktorú potom môžu poslať potenciálnemu kandidátovi, a to jednoduchým ťuknutím na výzvu „Draft personalized message“ (Návrh personalizovanej správy) v spodnej časti okna kompozície.

LinkedIn Recruiter AIAko vysvetľuje LinkedIn:

„Pomocou nášho vlastného interného generatívneho modelu umelej inteligencie LinkedIn vyškoleného na úspešných správach InMails používame informácie z profilu kandidáta, opisu pracovnej pozície a spoločnosti náborára na návrh vysoko personalizovanej správy na začatie konverzácie.“

Po vytvorení InMailu vygenerovaného umelou inteligenciou si budete môcť správu ďalej prispôsobiť zaškrtnutím tematických prvkov, ktoré chcete alebo nechcete zahrnúť. Správu potom môžete upraviť a odoslať – čo by malo náborovým pracovníkom pomôcť ušetriť čas a zároveň zachovať osobné oslovenie.

Hoci to tiež pôsobí trochu neosobne, akoby to možno bol prvok, ktorý by nemal byť automatizovaný?

Myslíme si, že keď sa zaoberáte takýmito odpoveďami vo veľkom rozsahu, aj tak to nie je úplne personalizované. Ale podobne ako pri niektorých ďalších experimentoch spoločnosti LinkedIn s generatívnou umelou inteligenciou, ako sú príspevky v kanáli vytvorené umelou inteligenciou, mám pocit, že to z platformy odstraňuje časť ľudskej interakcie a zo „sociálnych médií“ odstraňuje „sociálne“ aspekty.

Možno je to idealistický pohľad a úspora času prevažuje nad akýmikoľvek nadradenými princípmi. Zdá sa však, že niektoré z týchto vecí by mal písať človek, aby sa v rámci týchto aplikácií zachovala základná úroveň skutočného spojenia – inak smerujeme do budúcnosti, keď sa budú rozprávať len boti s botmi, a keď sa budete musieť skutočne stretnúť osobne, nikdy nebudete vedieť, čo dostanete.

Chceme povedať, že teoreticky by kandidáti mohli svoju žiadosť napísať aj prostredníctvom generatívnej umelej inteligencie a na tieto e-maily by mohli odpovedať vlastnými generatívnymi odpoveďami. A ak ide o pozíciu na diaľku, možno sa ani nikdy nestretnete osobne a všetko to bude len simulované zapojenie do simulovaných pracovných miest.

Zdá sa nám to trochu mimo, ale možno tieto nástroje v niektorých prípadoch pomôžu, potenciálne v mnohých prípadoch – len máme pocit, že LinkedIn bude v dôsledku toho oveľa menej skutočný, ako už je.

Tak či onak, deje sa to. LinkedIn tvrdí, že začína zavádzať správy s podporou umelej inteligencie v nástroji Recruiter pre „niekoľko zákazníkov“ v USA a Európe pred rozšíreným spustením od budúceho mesiaca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu