• bitcoinBitcoin$26,566.00

Logo Bitcoinu bolo zobrazené na známej budove v Berlíne

Zdá sa, že Nemecko sa pomaly stáva najpro-kryptomenovou krajinou v EÚ. 21. januára bolo na televíznej veži Berliner Fernsehturm v Berlíne zobrazené logo Bitcoinu.

Bitcoin na televíznej veži

Tilo, fanúšik bitcoinov, ktorý stojí za týmto krokom, povedal pre Cointelegraph, prečo prišiel s týmto nápadom:

„Len sa chceme venovať bitcoinom! Sme fanúšikmi takýchto partizánskych aktivít a budeme sa toho držať.“

Tilo je generálnym riaditeľom eventovej agentúry, ktorá bude tento rok hostiť konferenciu „Best of Blockchain“. Vysvetlil, že realizácia nápadu bola jednoduchá. V praxi stačilo pripraviť hardvér a „špeciálne logo Bitcoinu“.

 

Akcia sa mala uskutočniť koncom minulého roka. Zariadenie zlyhalo.

„Projektor, ktorý som použil, bol príliš slabý,“ vysvetlil organizátor.

Nie je to však prvýkrát, čo sa logo alebo téma súvisiace s Bitcoinom zobrazuje na známych budovách. V máji 2021 sa na budove Bank of England v Londýne objavila správa naznačujúca, že systém fiat meny okráda ľudí.

 

Ukazuje sa však, že akciu v Berlíne niektorí považovali za príliš nátlakovú na propagáciu kryptomien. Na subreddite obyvateľov Berlína to jeden komentátor kritizoval a označil to za „svetelné znečistenie“. Iní dodali, že dúfajú, že „bitcoin sa nikdy neuchytí“. Padali dokonca absurdné obvinenia:

„Bitcoin je turbokapitalizmus bez hraníc a morálky, každý polrok sa maskuje za iný charakter a motto.“

Adopcia rastie

Napriek tejto nedávnej skepse je adopcia kryptomien na celom svete na vzostupe. Počet vlastníkov digitálnych aktív sa vlani zvýšil na 425 miliónov. Alebo to aspoň tvrdí nová správa Crypto.com. Počet držiteľov bitcoinov dosiahol v decembri 219 miliónov. Podrobnejšie sme o tom písali tu.

V priebehu niekoľkých rokov výrazne vzrástol aj počet bitcoinmatov.

Bitcoin sa stal aj prvkom popkultúry – objavuje sa ako téma v seriáloch alebo pesničkách. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa tento stav mal zmeniť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu