• bitcoinBitcoin$26,553.00

Spoločnosť Marathon Digital Holdings prvýkrát po rokoch predala časť svojich bitcoinov

Spoločnosť Marathon Digital Holdings, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinov, využila nedávny prudký nárast kryptomeny a prvýkrát po viac ako dvoch rokoch sa rozhodla predať časť svojich aktív. Nesúvisí s finančnými problémami.

Marathon predáva BTC a zaznamenáva rast ťažby

Marathon Digital Holdings je druhou najväčšou kótovanou spoločnosťou na svete z hľadiska držania bitcoinov. Podľa správy zverejnenej 2. februára sa spoločnosť minulý mesiac prvýkrát po viac ako dvoch rokoch zbavila niektorých svojich aktív. Marathon v januári predala 1 500 BTC, čo má pri súčasnom výmennom kurze hodnotu približne 35,3 milióna USD.

Charlie Schumacher, ktorý v spoločnosti zastáva funkciu viceprezidenta pre podnikovú komunikáciu, sa k tomuto kroku vyjadril a ubezpečil, že to absolútne neznamená, že hrozia nejaké problémy s likviditou. Podľa jeho slov je to súčasť budovania „vojnovej zásoby“ rôznych aktív spoločnosti Marathon vrátane hotovosti a bitcoinu. Schumacher tvrdí, že spoločnosť má ďalej v úmysle „splácať svoj dlh a zvyšovať svoje hotovostné expozície“.

Uvedené naráža na ťažkú situáciu mnohých hráčov na trhu ťažby kryptomien, ktorí boli v rámci prežitia súčasnej kryptomenovej zimy nútení predať svoje bitcoiny. Ako ubezpečuje viceprezident, spoločnosti Marathon sa táto dilema netýka. Dodal, že jedným z faktorov, ktoré stáli za rozhodnutím predať kryptomeny, bolo zjavné zotavenie cien v januári. Vtedy BTC prvýkrát od augusta 2022 vystrelil na úroveň takmer 24 000 USD.

Navyše v januári spoločnosť zaznamenala aj nárast ťažby bitcoinov. Marathonu sa minulý mesiac podarilo vyťažiť až 687 BTC, čo predstavuje 45 % progres v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom.

„S nárastom produkcie BTC a zvýšením jej konzistencie sme prijali strategické rozhodnutie predať časť našich bitcoinov, ako sme predtým plánovali, aby sme pokryli časť našich prevádzkových nákladov a celkových firemných cieľov,“ dodal výkonný riaditeľ spoločnosti Fred Thiel.

Schumacher tiež zdôraznil, že spoločnosť si v súčasnej kríze nevedie zle, pretože dôsledne sleduje „zdravú dlhodobú finančnú stratégiu“. Spoločnosť Marathon v súčasnosti zamestnáva len 32 ľudí, čím sa znižujú prevádzkové náklady.

bitcoin

Marathon je stále na stupňoch víťazov v počte držaných BTC

Ťažobná spoločnosť v posledných mesiacoch nepodľahla tlaku na predaj a počas celého minulého roka si udržiavala „diamantovú ruku“. Spoločnosť Marathon naposledy predala držané bitcoiny 21. októbra 2020.

Podľa CoinGecko je spoločnosť druhým najväčším kótovaným HODLerom prvej kryptomeny. Na prvom mieste je vždy MicroStrategy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu