• bitcoinBitcoin$26,591.00

Mark Mobius, kritik bitcoinu, nemôže dostať peniaze späť z čínskej banky

Miliardár Mark Mobius, zakladateľ spoločnosti Mobius Capital Partners, má vážny problém. Priznal, že si nemôže vybrať svoje peniaze z banky HSBC, ktorá je registrovaná v Číne. Na vlastnej koži zisťuje, aké nebezpečné môžu byť centralizované finančné systémy.

Mark Mobius má problém vybrať svoje peniaze z banky HSBC

Mobius strávil viac ako tri desaťročia v spoločnosti Franklin Templeton Investments. Bol výkonným predsedom skupiny Templeton Emerging Markets Group, kde spravoval portfóliá týkajúce sa rozvíjajúcich sa trhov v hodnote viac ako 50 miliárd USD.

Teraz priznal, že má veľký problém. Má účet v banke HSBC, ktorá je registrovaná v Shanghai, a… nemôže si vybrať svoje peniaze. Ako sám priznal, nevie, prečo mu čínski bankári zmrazili finančné prostriedky.

Nepovedia mu: „Nie, nemôžete si vybrať svoje peniaze“. Ale hovoria: „Dajte nám všetky záznamy za posledných 20 rokov, preukážte ako ste zarobili tieto peniaze,“ vysvetlil Mobius.

dolár

V dôsledku toho začal miliardár varovať pred investovaním v Číne. Vysvetľuje, že čínska „vláda obmedzuje prevody peňazí z krajiny“. Dodáva, že na mieste iných investorov by bol „veľmi, veľmi opatrný pri investovaní v Číne“. Zároveň navrhuje presunúť finančné prostriedky do Hongkongu, „ktorý sa zdá byť trochu otvorenejší a schopný prijímať a vyberať peniaze“.

„Zdá sa mi, že pri vkladaní peňazí do Číny musíte byť veľmi, veľmi opatrní,“ varoval.

Čína po lockdownoch

Dotkol sa aj toho, čo sa deje v Číne po lockdownoch.

Uviedol, že ríša stredu je stále v stave moribundingu. Podľa jeho názoru sa totiž Čína „uberá úplne iným smerom, ako si zvolil Deng Xiaoping, keď začal svoj veľký reformný program“. Mal na mysli čínskeho vodcu, ktorý vládol od decembra 1978 do novembra 1989.

Pri komentovaní miliardárových problémov pri získavaní peňazí z banky HSBC sa na sociálnych sieťach rýchlo ozvali zástancovia kryptomien, ktorí poukázali na to, že BTC by mu mohol pomôcť vyriešiť tento druh problému. Nepomáha však ani to, že Mobius je už dlho skeptik, pokiaľ ide o bitcoin. V novembri minulého roka totiž predpovedal, že cena BTC klesne na 10 000 USD. Tiež povedal, že kryptomeny sú „príliš nebezpečné“ na to, aby sa do nich investovalo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu