• bitcoinBitcoin$28,392.00

Mastercard predstavuje nový nástroj na boj proti kryptografickým podvodom

Mastercard predstavuje nové riešenie, ktoré pomôže bankám a vydavateľom kariet v boji proti podvodom s kryptomenami.

Mastercard Crypto Secure

Systém s názvom Crypto Secure využíva sofistikované algoritmy umelej inteligencie na určenie rizika kriminality súvisiacej s výmenou kryptomien v platobnej sieti Mastercard. Program je založený na údajoch blockchainu, verejných záznamoch o kryptografických transakciách a iných zdrojoch.

Službu prevádzkuje CipherTrace, blockchainový bezpečnostný startup, ktorý minulý rok získala Mastercard. CipherTrace so sídlom v Menlo Park v Kalifornii pomáha spoločnostiam a vládnym agentúram vyšetrovať nelegálne transakcie s kryptomenami.

Crypto Secure ponúka bankám a vydavateľom kariet špeciálny dashboard. Jeho funkciou je vizuálne popísať, či a do akej miery je aktivita kryptomien podozrivá. Stojí za zmienku, že samotný systém nevykonáva žiadnu akciu – zasiahnuť môže iba vydavateľ karty.

Mastercard

Krypto podvod v centre pozornosti

Mastercard predstavuje službu v reakcii na rastúcu kriminalitu na trhu digitálnych aktív. Hodnota ukradnutých finančných prostriedkov dosiahla minulý rok rekordných 14 miliárd dolárov, podľa správy blockchainovej analytickej spoločnosti Chainalysis.

Táto situácia priťahuje pozornosť regulátorov. Vlády po celom svete chcú prijať nové zákony pre sektor kryptomien, ktorý bol doteraz prakticky neregulovaný. Minulý mesiac Bidenova administratíva vydala vôbec prvý rámec na reguláciu amerického kryptopriemyslu, zatiaľ čo Európska únia schválila svoj vlastný prelomový zákon o kryptomenách, MiCA.

Koncom augusta vyzval poslanec Raja Krishnamoorthi amerických federálnych regulátorov a popredné burzy kryptomien, aby pripravili dokumentáciu o svojej politike boja proti podvodom.

Pokračujúce zameranie úradov na podvody s kryptomenami pomohlo vyprovokovať podobné kroky konkurentov Mastercard. Minulý mesiac platforma na odhaľovanie podvodov Sardine uzavrela kolo financovania vo výške 51,5 milióna dolárov. Spoločnosť Visa sa rozhodla investovať do tohto riešenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu