• bitcoinBitcoin$27,793.00

Indická centrálna banka: „Musíme zakázať kryptomeny ako bitcoin“

Ak by to bolo na indickej centrálnej banke, kryptomeny by mali byť čo najskôr zakázané. Guvernér indickej centrálnej banky Shaktikanta Das dokonca tvrdí, že digitálne aktíva môžu veľmi ľahko spôsobiť ďalšiu finančnú krízu.

„Podľa nášho názoru by mal existovať zákaz, pretože mu dávate potenciál rásť, ak ho regulujete. Pamätajte prosím na moje slová, budúcu finančnú krízu spôsobia privátne ​​kryptomeny.“

Pod privátnou kryptomenou má samozrejme na mysli mince ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Nazýva ich súkromnými kryptomenami, pretože mnohé vlády v súčasnosti pracujú na vlastnej verejnej kryptomene. Hovoríme o digitálnych menách centrálnych bánk (CBDC).

„Nemajú žiadnu základnú hodnotu a predstavujú obrovské vnútorné riziko pre našu makroekonomickú a finančnú stabilitu. Zatiaľ som nepočul jediný dobrý argument, prečo má Bitcoin pozitívny vplyv na spoločnosť.“

Money Invest GIF

Bitcoin vs. fiat

V skutočnosti je pozitívny vplyv Bitcoinu na spoločnosť jednoduchší ako kedykoľvek predtým. Najmä stredná trieda a tí pod ňou trpia infláciou. Bitcoin je teoreticky aktívum, ktoré pred ňou chráni. BTC má na rozdiel od fiat peňazí obmedzenú zásobu 21 miliónov kusov. Bitcoin nie je možné vytlačiť.

V súčasnosti sme svedkami prepadu hodnoty fiat peňazí. A trpia tým relatívne chudobní. Prečo? Nemajú schopnosť ani možnosť investovať.

Treba si na to predsa nájsť čas a tiež dúfať, že do konca mesiaca ostanú nejaké peniaze na investovanie. Pre mnohých ľudí je to krutá realita. Nepomáha ani to, že sa im vďaka inflácii pomaly vyparujú úspory a plat. Takže v tomto ohľade môže Bitcoin spoločnosti rozhodne prospieť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu