• bitcoinBitcoin$28,407.00

Michael Saylor kritizuje americké úrady za nevhodnú snahu regulovať trh s kryptomenami

Americká kryptomenová komunita reagovala sklamaním na zverejnenie regulačného rámca pre digitálne aktíva zo strany administratívy amerického prezidenta Joea Bidena. Počuť hlasy, vrátane Michaela Saylora o premárnenej príležitosti a nesprávneho prístupu k tvorbe práva.

USA chcú regulovať trh s kryptomenami

Vo vyhlásení Bidenovej administratívy okrem iného čítame:

Digitálne aktíva predstavujú značné riziko pre spotrebiteľov, investorov a podniky. Ceny týchto aktív môžu byť veľmi volatilné. Súčasná globálna trhová kapitalizácia kryptomien je približne na tretine svojho vrcholu z novembra 2021.
V dôsledku toho ciele politiky týkajúce sa digitálnych mien zahŕňajú zmiernenie vplyvu spotreby energie pri ťažbe kryptomien na klímu alebo činnosti súvisiace s rizikom a ochranou spotrebiteľa.

Bidenova administratíva uviedla, že ministerstvo financií tiež oznámi svoje „hodnotenie rizika nelegálneho decentralizovaného financovania“ do februára 2023. Okrem toho Biely dom uviedol, že podporí platobné systémy podobné FedNow, ktoré Federálny rezervný systém plánuje spustiť v roku 2023.

Analytik Dylan LeClair a spoluzakladateľ MicroStrategy Michael Saylor kritizovali postoj administratívy na Twitteri a uviedli, že využíva environmentálne obavy ako zámienku na rozšírenie kontroly nad digitálnymi aktívami.

 

 

„Dnešné správy a súhrny o výkonnom príkaze Bidenovej administratívy týkajúceho sa digitálnych aktív sú premárnenou príležitosťou na upevnenie vedúceho postavenia USA na trhu s kryptomenami,“ povedala Kristin Smith, výkonná riaditeľka US Blockchain Association.

Zatiaľ čo tieto správy majú byť súčasťou širšieho úsilia vlády a zainteresovaných strán o lepšiu reguláciu kryptomenových aktív, zameriavajú sa na riziko – nie príležitosť – a vynechávajú podstatné odporúčania, ako môžu Spojené štáty propagovať svoj rozvíjajúci sa trh – dodala.

Sheila Warren z Crypto Council for Innovation v rozhovore pre Cointelegraph uviedla, že politické odporúčania sa zdajú byť založené na „zastaranom a neudržateľnom chápaní“ kryptomien.

Počas včerajšieho vypočutia o regulácii kryptomien sa mnohí obávali, že iné krajiny predbehnú USA. Regulácia vynucovaním nie je regulačná jasnosť, vysvetlila.

Digitálny dolár

Dodajme, že ministerstvo financií a Fed nie sú zamerané len na kryptomeny. Budú pokračovať v skúmaní dôsledkov potenciálneho vydania digitálneho dolára. Biely dom tiež uviedol, že Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou zverejní v októbri správu o ohrození finančnej stability digitálnymi aktívami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu