• bitcoinBitcoin$26,583.00

Michael Saylor obhajuje trh s ťažbou bitcoinov

Riaditeľ Microstrategy Michael Saylor je veľkým zástancom bitcoinu. Jeho spoločnosť za posledných pár rokov kúpila takmer 130 000 BTC. Pred niekoľkými dňami zverejnil Úrad pre vedu a technológiu USA správu, podľa ktorej ťažba tejto kryptomeny ovplyvňuje klimatické zmeny. Saylor odpovedal novinárom, investorom a regulačným orgánom o „obrovskom množstve dezinformácií a propagandy“ o bitcoine.

Výkonný prezident Microstrategy obhajuje BTC

Michael Saylor zverejnil tweet, ktorý odkazuje na jeho nový blogový príspevok, kde písal o bitcoine a dopade kryptomeny na životné prostredie.

Vzhľadom na obrovské množstvo dezinformácií a propagandy, ktoré v poslednej dobe kolujú, som si myslel, že je dôležité podeliť sa o pravdu o ťažbe bitcoinov.

– napísal Saylor.

 

Bitcoin beží na osirelej prebytočnej energii generovanej na okraji siete v miestach, kde neexistuje žiadny iný dopyt, v čase, keď nikto iný elektrinu nepotrebuje

– napísal Saylor

Maloobchodní a komerční spotrebitelia elektriny v hlavných oblastiach obyvateľstva platia 5 – 10-krát viac za kWh (10 – 20 centov za kWh) ako ťažiari bitcoinov, ktorí by sa mali považovať za veľkoobchodných spotrebiteľov energie.

– dodal

Saylor zdôraznil, že verí, že svet produkuje oveľa viac energie, ako planéta v skutočnosti potrebuje.

Približne jedna tretina tejto energie sa premrhá

Podľa jeho názoru je bitcoin „veľmi prospešný pre životné prostredie, keďže sa dá použiť na speňaženie zdrojov energie zo zemného plynu alebo metánu“.

S odvolaním sa na nedávny výskum dodal, že „tiež sa ukázalo, že elektrické siete, ktoré sa vo veľkej miere spoliehajú na udržateľné zdroje energie, ako je vietor, voda a slnko, môžu byť niekedy nespoľahlivé kvôli nedostatku vody, slnečného svetla alebo vetra“.

V tomto prípade musia byť pripojené k veľkému spotrebiteľovi elektriny, akým je napríklad bitcoinový miner, aby sa vyvinula odolnosť siete a financovala sa výstavba dodatočnej energie potrebnej na zodpovedné napájanie veľkých priemyselných/populačných centier. Nedávny príklad zníženia energie bitcoinu v sieti ERCOT v Texase je príkladom výhod ťažby bitcoinov pre poskytovateľov udržateľnej energie.

– napísal ďalej.

Výkonný prezident Microstrategy pripojil k textu dva odkazy súvisiace s výskumom rady Bitcoin Mining Council (odkaz 1, odkaz 2) a poskytol odkaz na webovú stránku casebitcoin.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu