• bitcoinBitcoin$26,590.00

Michael Saylor predpovedá budúcnosť bitcoinu

Michael Saylor, zakladateľ spoločnosti MicroStrategy, v nedávnom rozhovore pre CNBC povedal, aká bude podľa neho budúcnosť bitcoinu.

Budúcnosť bitcoinu

Saylor predpovedá, že trhová kapitalizácia v odvetví kryptomien sa presunie na jedinú menu – BTC. Tým sa zvýši dominancia bitcoinu, ktorá dosiahne 80 %. Očakáva sa, že tento jav posilní pohľad regulačných orgánov na digitálne aktíva. Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) naznačuje, že veľká časť kryptomien sú cenné papiere, zatiaľ čo bitcoin je komodita. Kryptoburzy preto podľa neho odstránia údajné cenné papiere kryptomien zo svojich platforiem (tento jav sa už deje), čo sa prejaví v posilnení úlohy bitcoinu.

Saylor sa domnieva, že toto všetko priláka na trh BTC inštitucionálnych investorov, ktorí sú v súčasnosti zahltení širokou ponukou kryptomien.

„Bitcoin má teraz podporu prezidentských kandidátov, regulačných orgánov, zákonodarcov, správcov peňazí, bankárov, investorov a širokej verejnosti,“

– zdôraznil vo svojom tweete. Dodal, že „budúcnosť prinesie množstvo pozitív“.

Napriek aktuálnym žalobám SEC proti Binance.US a Coinbase je Saylor presvedčený o dlhodobom potenciáli bitcoinu a kľúčovej úlohe kryptomenových búrz v tomto odvetví.

Je tiež zaujímavé spomenúť bitcoin zo strany prezidentských kandidátov. Svoju fascináciu BTC prejavili Ron DeSantis, Francis Suarez a Robert F. Kennedy Jr.. O všetkých troch je známe, že bitcoin považujú za veľmi dôležité aktívum. DeSantis a Kennedy pritom kritizujú myšlienku vydávania CBDC. Na druhej strane Suarez raz povedal, že BTC by sa jedného dňa mohol stať globálnou menou. Svoj plat dokonca poberal v bitcoine.

Bitcoin

Finanční giganti chcú bitcoin

Generálny riaditeľ MicroStrategy tiež poukázal na to, čo dnes všetci vidíme. Veľkí investori sa otvárajú kryptomenám. Podľa jeho názoru je toto rastúce uznanie BTC zo strany hlavného prúdu dôkazom širokej akceptácie bitcoinu a zároveň ho etabluje ako globálnu menu so silnými základmi.

Jeden bitcoin dnes stojí 30 620 USD, čo znamená 15-percentný skok ceny v priebehu týždňa a 2-percentný pokles od včera.

Index strachu a chamtivosti bitcoinu je na úrovni 62, čo naznačuje chamtivosť („Greed“) investorov na trhu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu