• bitcoinBitcoin$26,678.00

Michael Saylor vystúpil v Prahe kde sa koná najväčšia bitcoinová konferencia v Európe

„Potrebujeme začať aplikovať fyzikálne a matematické zákony aj do peňazí. Rovnaké zákony, ktoré nám umožnili lietať by mali byť uplatnené aj v ekonomike.”

 

Vo štvrtok sa v Prahe začala konferencia BTC Prague, ktorá je najväčším podujatím v Európe, zameraným výlučne na bitcoin. Na konferencii vystavujú desiatky bitcoinových spoločností z celého sveta.

V piatok sa po prvý krát v Európe ako speaker predstavil americký bitcoinový miliardár a podnikateľ Michael Saylor, ktorý je považovaný za  superhviezdu bitcoinovej komunity. 

Saylor je jedným z najväčších nadšencov bitcoinu a na túto novú technológiu nazerá aj z pohľadu inžiniera a vedca z MIT.  

Na konferencii v Prahe povedal: „Potrebujeme aplikovať fyzikálne zákony aj do peňazí. Rovnaké zákony, ktoré nám umožnili lietať by mali byť uplatnené aj v ekonomike.”

Saylora, ktorého spoločnosť MicroStrategy neustále skupuje bitcoiny a v súčasnosti ich vlastní zhruba 140 000. Pri dnešnej cene to predstavuje majetok v hodnote približne 81 miliárd korún. Spoločnosť MicroStrategy je jedným z najväčších inštitucionálnych investorov do bitcoinov na svete.

Na podujatí sa prezentuje viac ako stovka firiem zo zahraničia, Českej republiky a Slovenska. Ich záber je široký. Od firiem, ktoré vyrábajú časové kapsuly pre bitcoinové heslá, až po miliónové spoločnosti, burzy a firmy, ktoré sa zaoberajú ťažbou kryptomien, návrhom čipov alebo výrobou hardvérových peňaženiek.

Výstavisko v pražských Letňanoch sa na štyri dni stalo svätyňou fanúšikov bitcoinu a oranžová, hlavná farba bitcoinu, je na každom rohu.  


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu