• bitcoinBitcoin$26,568.00

Michal Saylor radí, ako prežiť pokles bitcoinu

Je toto váš prvý bitcoinový medvedí trh? Michael Saylor má pre vás pár rád!

Michael Saylor radí, čo robiť, keď bitcoin klesá

Výkonný predseda Microstrategy Michael Saylor sa objavil na tichomorskej bitcoinovej konferencii v Los Angeles. Okrem iného poskytol rozhovor pre portál Cointelegraph. Počas rozhovoru čitateľom portálu prezradil, ako prežiť prepad.

„Ak si kúpite Bitcoin a máte časový horizont kratší ako štyri roky, iba špekulujete,“ povedal a dodal, aby ste uvažovali o takýchto investíciách v horizonte štyroch rokov.

Ako avizoval, optimálnou stratégiou je spriemerovanie nákladov na nákup, teda cyklický nákup bitcoinov za časť kapitálu.

„Kupujete aktíva, ktoré chcete držať desaťročie alebo dlhšie,“ vysvetlil.

Dodajme, že dnes má jeho spoločnosť 130 000 BTC. To je 0,62 % z celkovej ponuky kryptomien.

Dnes je Microstrategy – aspoň „na papieri“ – na svojej investícii stratová. Saylor sa však domnieva, že by to nemalo nikoho odradiť.

„Neprepadnite tomu a nepozerajte sa na cenu zo dňa na deň, z týždňa na týždeň,“ povedal.

Miliardár porovnáva zhodnotenie bitcoinu s ocenením domu.

„Kúpil si si dom a potom vždy, keď si išiel na párty, opil si sa a o 23:00 alebo o polnoci si za niekým prišiel a povedal: ,Koľko zaplatíš za môj dom? Chcem ti teraz predať celý svoj dom.“ Niekto by mohol povedať: „No, ja naozaj nemám náladu kupovať dom. Dám vám polovicu z toho, čo ste za to zaplatili,“ a potom prídete domov v depresii so slovami: „Stratil som všetky peniaze,“ vysvetlil.

Crypto Invest GIF by ProBit Global

Investujte rozumne

MS poradil investovať do BTC len sumy, ktoré nepotrebujete.

„Logický model je taký, že ak žijete v Argentíne, držíte pesos mesiac alebo dva, doláre držíte rok alebo dva. Držíte bitcoiny desať alebo dve desaťročia. A keď sa nad tým zamyslíte v týchto frekvenciách a časových líniách, všetko začne dávať zmysel.

A posledná rada. Ako navrhol Saylor, prevezmite kontrolu nad svojimi bitcoinami. Nedržte kryptomeny na burze, ale vo vlastnej peňaženke!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu