• bitcoinBitcoin$26,581.00

Microsoft varuje pred hackerskými útokmi zameranými na investorov do kryptomien

Microsoft poznamenáva, že hackeri sú každým dňom sofistikovanejší. Podľa novej správy spoločnosti sa skupiny Telegram využívajú na útoky na jednotlivcov a spoločnosti investujúce do kryptomien.

Microsoft varuje pred hackermi

Technologický gigant identifikoval kyberzločinca – DEV-0139 – ktorý sa infiltroval do skupín na telegrame a predstieral, že je predstaviteľom kryptomenovej platformy.

V príspevku zverejnenom tímom Security Threat Intelligence spoločnosti Microsoft sa uvádzalo, že kyberzločinci mali značné znalosti o odvetví kryptomien a pozvali aspoň jednu obeť (vystupujúcu ako zástupcov iných spoločností spravujúcich aktíva) do inej skupiny Telegram. Hlavným cieľom bolo získať si dôveru obete.

Útočníci posielali infikované excelové tabuľky ľuďom, ktorých chceli okradnúť. Mali dobre pripravené informácie a pôsobili dôveryhodne. Po otvorení súbor pomohol zaútočiť na hardvér tým, že kyberzločincom poskytol vzdialený prístup do systému obete.

„Trh s kryptomenami zostáva oblasťou záujmu kyberzločincov. Cieľoví používatelia sú identifikovaní prostredníctvom dôveryhodných kanálov, aby sa zvýšila šanca zločincov na úspech. Zatiaľ čo najväčšie spoločnosti môžu byť terčom hackerov, menšie subjekty môžu byť tiež zamerané útoky,“ bolo napísané v správe.

Hacking Control Room GIF by Recording Academy / GRAMMYs

Štúdia o záležitostiach ochrany osobných údajov

Podľa nedávnej štúdie Privacy Affairs, spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou a ochranou súkromia na internete, sa hodnota kryptomien zhabaných kyberzločincami za prvých 11 mesiacov roka zvýšila na 4,3 miliardy dolárov. Medzi 11 najväčšími hackerskými útokmi a bezpečnostnými incidentmi súvisiacimi s kryptomenami spáchanými v roku 2022 sú záležitosti ochrany osobných údajov okrem iného: krach burzy FTX, marcový útok na Ronin Network spoločnosti Axie Infinity (strata finančných prostriedkov v hodnote približne 615 miliónov USD) alebo hacknutie mosta kryptomien Wormhole vo februári (strata až 320 miliónov USD).

Microsoft a kryptomeny

Je však vhodné dodať, že Microsoft už na trhu s kryptomenami a ich technológiami pôsobí. Taktiež spoločnosť použije blockchain na nákup uhlíkových kreditov v Austrálii.

V lete 2021 si Microsoft patentoval kryptomenový nástroj, ktorý umožní vývojárom jednoducho vytvárať tokeny„nezávislé na hlavnej knihe“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu