• bitcoinBitcoin$27,748.00

MicroStrategy má po nedávnych nákupoch celkovo 130 000 BTC

MicroStrategy je najväčšia spoločnosť, ktorá neustále investuje do bitcoinov so zanieteným prístupom a ani raz nepredala svoje zdroje. Spoločnosť po posledných nákupoch, na ktoré vyčlenila 6 miliónov dolárov, vlastní už 130-tisíc BTC.

MicroStrategy neustále investuje do BTC

Technologický gigant MicroStrategy sa počas výpredaja opäť dostal na trh. Teraz spoločnosť nakúpila 301 mincí za priemernú cenu menej ako 20 000 dolárov. Vďaka tomu je aktuálny stav vlastnených bitcoinov okolo 130-tisíc.

Zakladateľ a prezident MicroStrategy Michael Saylor dnes prostredníctvom Twitteru oznámil svoj posledný nákup. MicroStrategy minula 6 miliónov dolárov pri priemernej cene 19 851 dolárov za bitcoin na nákup 301 BTC. Softvér Business Intelligence, kótovaný na Nasdaq, si tak upevnil pozíciu najväčšieho korporátneho vlastníka prvej kryptomeny.

Tu stojí za zmienku, že MicroStrategy eviduje obrovskú investíciu do prvej kryptomeny. Spoločnosť minula takmer 4 miliardy dolárov na získanie digitálnych aktív za priemernú cenu niečo vyše 30 000 dolárov. Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje za približne 19 000 USD, čo znamená, že pozícia spoločnosti má hodnotu 2,5 miliardy USD alebo potenciálnu stratu 1,5 miliardy USD.

Napriek kolapsu bitcoinového trhu, ktorý od novembrového ATH stratil viac ako polovicu svojej hodnoty, MicroStrategy dôsledne tvrdí, že nepredá žiadne zo svojich aktív. Hoci najväčší bitcoinový býk spoločnosti – Michael Saylor – pred časom odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa, MicroStrategy naďalej nakupuje viac BTC. Navyše plánujú získať viac kapitálu, aby získali viac bitcoinov.

Okrem toho sa Michael Saylor v posledných dňoch počas Austrálskeho krypto dohovoru podelil o svoj názor, prečo je BTC lepší ako zlato.

Michael Saylor nakupuje BTC

Saylor odstupuje z funkcie generálneho riaditeľa MicroStrategy

Michael Saylor začiatkom augusta tohto roku. oznámil svoju rezignáciu na post generálneho riaditeľa MicroStrategy. Nespôsobili to však problémy vo firme ani vnútorné konflikty. Saylor vo svojom vyhlásení vysvetlil, že to bolo jeho vlastné rozhodnutie.

Tvrdí, že to má spoločnosti umožniť lepšie napĺňať investičné ciele týkajúce sa bitcoinu a tých, ktoré súvisia so softvérom. Softvér je v skutočnosti hlavnou činnosťou spoločnosti, hoci MicroStrategy sa dnes spája skôr s bitcoinovou veľrybou. Viac sme o tom písali tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu