• bitcoinBitcoin$28,418.00

MicroStrategy opäť nakupuje bitcoiny

MicroStrategy nakupuje viac bitcoinov

MicroStrategy Inc. kótovaná na burze Nasdaq v stredu oznámila, že nakúpila ďalšie bitcoiny. Michael Saylor, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti, napísal na Twitteri:

„MicroStrategy zvýšila svoje držby bitcoinov o približne 2 500 BTC. K 27.12.22 má MicroStrategy približne 132 500 bitcoinov nakúpených za približne 4,03 miliardy dolárov za priemernú cenu približne 30 397 dolárov za bitcoin.“

Microstrategy vo svojom podaní pre americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) vysvetlila, že od 1. novembra do 24. decembra získala 2 500 mincí jej dcérska spoločnosť Macrostrategy.

Dcérska spoločnosť nakúpila približne 2 395 BTC za priemernú cenu 17 871 USD za coin. Stalo sa tak medzi 1. novembrom a 21. decembrom. Potom predala okolo 704 BTC za 16 776 $ za BTC (to sa stalo 22. decembra). 24. decembra nakúpila okolo 810 BTC za 16 845 dolárov za mincu.

Stojí za zmienku, že spoločnosť prvýkrát predala dávku BTC. Nejde však o odchod z trhu, ale o „generovanie daňových výhod“. Všetko sa má odvíjať od „aktuálnych pravidiel federálnej dane z príjmu“.

Bitcoin Crypto GIF by narkasa

Michael Saylor, zakladateľ spoločnosti, v rozhovore minulý týždeň povedal, že „najpozitívnejšia vec v tomto roku“ je, že bitcoin bol uznaný ako „digitálne aktívum inštitucionálnej kvality“. K tomu sa pridáva „jasnosť, že existuje jedno kryptomenové aktívum, ktoré je digitálnou komoditou“.

Poznamenal, že tak predseda SEC, ako aj predseda Commodity Futures Trading Commission (CFTC) potvrdili, že bitcoin je komodita.

HODL!

Saylor predtým vysvetlil, že MicroStrategy kupuje BTC, pričom o ňom uvažuje ako o dlhodobej investícii.

„Našou stratégiou je nakupovať a držať bitcoiny, takže nemáme cieľovú predajnú cenu… Očakávam, že bitcoin bude stáť milióny USD. Takže sme veľmi trpezliví. Veríme, že toto je budúcnosť peňazí.“

Rád poukazuje na to, že jeho spoločnosť je HODLerom.

„Nadobúdame a uchovávame iba bitcoiny. Toto je naša stratégia. Nepredávame,“ povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu