• bitcoinBitcoin$28,437.00

MicroStrategy oznámila, že plánuje nakúpiť ďalšie bitcoiny

MicroStrategy bude reinvestovať do bitcoinov. Vyplýva to z dokumentu predloženého SEC.

MicroStrategy bude nakupovať BTC

MicroStrategy, najväčší inštitucionálny nákupca bitcoinov (BTC), uzavrel dohodu s dvoma agentmi – Cowen and Company a BTIG. Týka sa predaja agregátnych kmeňových akcií triedy A v hodnote až 500 000 000 USD, uvádza sa v petícii Komisii pre cenné papiere a burzu (SEC).

MicroStrategy má už približne 129 699 BTC. Kryptomeny sa za posledných pár rokov nakúpili celkovo za 3,977 miliardy dolárov. Napriek neistote na trhu, softvérová spoločnosť business intelligence pokračuje v napĺňaní svojho cieľa získať viac BTC predajom svojich akcií.

„Máme v úmysle použiť čistý výnos z predaja kmeňových akcií triedy A ponúkaných podľa tohto prospektu na všeobecné firemné účely, vrátane akvizície bitcoinov, pokiaľ nie je v príslušnom dodatku k prospektu uvedené inak,“ čítame v dokumente spoločnosti podanom SEC.

Nákup BTC na medveďom trhu je pre MicroStrategy kľúčový, pretože rezervy BTC spoločnosti klesli na celkovú hodnotu takmer 2,8 miliardy dolárov, čo má za následok stratu viac ako 1 miliardu dolárov, ukazujú údaje Bitcoin Treasuries.

bitcoin

V deň podania žiadosti, ako ukazujú údaje Cointelegraph Markets Pro a TradingView, cena BTC v USD vzrástla na takmer 21 500 USD.

Pár mesiacov predtým Michael Saylor, zakladateľ spoločnosti, upokojoval investorov. Na Twitteri napísal, že jeho spoločnosť je na pokles trhu dobre pripravená. Až tak, že svoje bitcoiny nemusí predávať.

„Keď MicroStrategy prijala stratégiu #bitcoin, predvídala volatilitu sadzby a štruktúrovala svoju súvahu tak, aby mohla pokračovať v #HODL napriek poklesom,“ napísal Saylor.

Nedávno sa vzdal aj funkcie generálneho riaditeľa svojej spoločnosti. V rozhovore pre Yahoo Finance Live 3. augusta vysvetlil, že náplňou práce generálneho riaditeľa je „predovšetkým riadenie softvérovej spoločnosti“. Jeho nástupcom bol Phong Le, ktorý bol údajne plánovaný, pretože MicroStrategy sa rozrástla na 2 200 zamestnancov a tisíce zákazníkov:

„Pracovali sme s ním na pláne nástupníctva asi štyri roky, pričom asi pred dvoma rokmi bol prvým COO a potom prezidentom.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu