• bitcoinBitcoin$26,628.00

MicroStrategy práve kúpila bitcoiny za 347 miliónov dolárov!

MicroStrategy, spoločnosť vlastnená Michaelom Saylorom, ďalej upevnila svoju pozíciu jedného z najväčších firemných držiteľov bitcoinov.

Podľa nedávnych podaní u SEC spoločnosť pridala do svojho portfólia ďalších 12 333 bitcoinov. Celková suma vynaložená na nákup je skutočne ohromujúca – 347 miliónov dolárov. MicroStrategy naďalej ukazuje svoju vieru v digitálne zlato.

MicroStrategy a bitcoinové šialenstvo

Priemerná nákupná cena poslednej várky bitcoinov MicroStrategy bola okolo 28 136 dolárov. Toto číslo predstavuje schopnosť spoločnosti využiť výkyvy trhu na maximalizáciu výnosov.

Posledné akvizičné obdobie bolo od 29. apríla do 27. júna. V dôsledku toho sa celková držba bitcoinov spoločnosti MicroStrategy zvýšila na približne 152 333 v hodnote neuveriteľných 4,6 miliardy USD, na základe aktuálnej ceny bitcoinu približne 30 300 USD.

Zdroj: www.statista.com

Napriek volatilite trhu s kryptomenami posledný nákup podčiarkuje neochvejnú dôveru MicroStrategy v bitcoin. Od svojej prvej investície do bitcoinov, spoločnosť MicroStrategy kúpila bitcoiny za priemernú cenu okolo 29 668 dolárov. Pri zohľadnení všetkých poplatkov a výdavkov to dáva celkovú investíciu približne 4,52 miliardy USD.

Rozsah nákupného šialenstva spoločnosti MicroStrategy v oblasti bitcoinov je ešte zvýraznený, keď vezmeme do úvahy jej predchádzajúci nákup v apríli. Spoločnosť potom získala ďalších 1 045 bitcoinov za 23,9 milióna dolárov.

Bez ohľadu na podmienky na trhu, neochvejná snaha spoločnosti podnikového softvéru nakupovať bitcoiny signalizuje silný, na budúcnosť orientovaný záväzok voči kryptomenám. Tento krok by mohol byť precedensom pre iné spoločnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu