• bitcoinBitcoin$26,640.00

Mike Novogratz: Bitcoin dosiahne 500 000 USD

Centrálne banky budú naďalej produkovať vysokú infláciu, a preto sa bude zvyšovať dopyt po nástrojoch, ktoré dokážu s infláciou efektívne bojovať.

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital, Mike Novogratz, prirovnal nedávny pád kryptomien ku kolapsu spoločnosti Lehman Brothers počas finančnej krízy v rokoch 2008-2009.

„Toto odvetvie je potrebné legalizovať. Ak sa tak stane, bude transparentné a dozorné orgány budú môcť zaistiť bezpečnosť investorov”, povedal miliardár na samite, ktorý organizovala agentúra Bloomberg.

Regulačné orgány zatiaľ nemajú dostatočné páky na kontrolu pohybu finančných prostriedkov v digitálnych menách.

Novogratz na konferencii dodal:

„Neviem, čo mala alebo mohla urobiť SEC, ale na ochranu malých investorov urobila veľmi málo.”

 

Napriek tomu generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital stále zdieľa názor odborníkov, ktorí bitcoinu predpovedajú vysoký rast.

Podľa jeho názoru kurz BTC nakoniec dosiahne 500 000 USD. Podľa neho centrálne banky budú naďalej produkovať vysokú infláciu, a preto sa bude zvyšovať dopyt po nástrojoch, ktoré dokážu s infláciou efektívne bojovať. 

Mike Novogratz sa tak pripája k celej rade odborníkov a inštitúcií, ktoré predpovedajú dlhodobý rast ceny bitcoinu vysoko nad úroveň 100 000 dolárov. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu