• bitcoinBitcoin$26,517.00

Mileniáli považujú bitcoin za bezpečné finančné útočisko

Čoraz viac mladých ľudí sa obracia k digitálnym minciam a hľadá v nich formu zabezpečenia svojich úspor. Podľa nedávno zverejneného prieskumu až 67 % ľudí narodených v rokoch 1981 až 1996 považuje bitcoin (BTC) za bezpečné investičné riešenie. Mileniáli poukázali na vlastnosti prvej kryptomeny, ako je jej decentralizovaný charakter a uzavretá ponuka.

Mileniáli veria v bitcoin

Webová stránka BanklessTimes pred časom uskutočnila prieskum, v ktorom zisťovala názory ľudí z rôznych vekových skupín na to, ako vnímajú bitcoin (BTC) ako investičnú alternatívu.

Ľudia patriaci do generácie X (narodení v 60. a 70. rokoch 20. storočia), podobne ako tí, ktorí sa narodili počas tzv. baby boomu, t. j. v rokoch 1946 až 1964, zachovávajú pomerne konzervatívny prístup k investovaniu svojich finančných prostriedkov. Svoje prostriedky držia radšej vo FIAT a voči kryptomenám si zachovávajú určitý deficit dôvery.

Naopak, tí, ktorí sa narodili v 80. rokoch a neskôr, sú ochotnejší skúmať nové formy investícií. Pokiaľ ide o mileniálov, až 67 % opýtaných vo veku 27 až 42 rokov považuje bitcoin za bezpečný prístav.

Ako poznamenáva Jonathan Merry, generálny riaditeľ spoločnosti BanklessTimes, prvá kryptomena je pre túto generáciu kľúčovým investičným nástrojom vzhľadom na jej charakter. Okrem toho je to dobré riešenie, ktoré môžu využiť na diverzifikáciu svojich financií v neistých ekonomických časoch.

Väčšina opýtaných, ktorí sa narodili po osemdesiatom prvom roku, počas prieskumu uviedla, že bitcoin sa v nasledujúcich rokoch určite stane bežnou záležitosťou. Podľa nich je BTC výkonnejším aktívom ako dolár, euro alebo iná národná mena. Navyše poukazujú na jej decentralizovaný charakter a uzavretú ponuku 21 miliónov bitcoinov, ktoré môžu byť v obehu.

Mileniáli považujú bitcoin za bezpečné finančné útočisko (prieskum)

Mladí ľudia vsádzajú na kryptomeny

Prijímanie digitálnych aktív na celom svete sa z roka na rok zvyšuje, avšak mladí ľudia už dlhší čas tomuto typu aktív veľmi dôverujú. V štúdii z roku 2021 sa zistilo, že takmer polovica opýtaných milionárov z tejto generácie investovala aspoň 25 % svojho majetku do digitálnych aktív.

Okrem toho 36 % mileniálov a 51 % príslušníkov generácie Z uviedlo, že sú ochotní dostávať časť svojho platu v bitcoinoch. Je však dôležité poznamenať, že prieskum sa uskutočnil v novembri 2021, keď sa kurz bitcoinu pohyboval okolo 65 000 USD. Napriek nástupu ďalšieho býčieho trhu, ktorý trval celý predchádzajúci rok, však mladí ľudia nestratili vieru v kryptomeny.

Prieskum, ktorý v lete minulého roka uskutočnila spoločnosť Altoira.com, ukázal, že až 40 % amerických mileniálov HODLuje bitcoin. Okrem toho považujú bitcoin za lepšiu investíciu ako tradičné fondy. Taktiež 45 % mileniálov a 46 % generácie Z zvažovalo investovanie do digitálnych aktív ako súčasť svojich dôchodkových plánov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu