• bitcoinBitcoin$26,579.00

MMF buduje globálnu infraštruktúru pre CBDC

CBDC centrálne riadeným inštitúciám ako MMF, umožnia získať ešte väčšie právomoci, ako obyčajné fiat peniaze. 

Prednedávnom Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), oznámila potrebu nového softvéru, ktorý by centrálnym bankám umožnil vydávať a prevádzať digitálne meny (CBDC).

Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF), Kristalina Georgieva, pre agentúru Bloomberg potvrdila, že MMF pracuje na vytvorení platformy pre CBDC transakcie, ako aj legislatívy na kontrolu pohybu finančných prostriedkov v digitálnych menách naviazaných na menové jednotky zúčastnených krajín.

Koncept je založený na princípe nadnárodného finančného systému, ktorý by presahoval hranice a umožňoval voľný prevod a konverziu tokenov.

Podľa šéfky MMF je 10 zo 14 centrálnych bánk vytvárajúcich CBDC, pripravených podieľať sa na zavedení takejto platformy. Mnohé technické otázky sú už v štádiu posledných testov.

Georgieva zdôraznila: „V súčasnosti sa v rámci CBDC uskutočňujú viaceré výmenné kurzya budeme spolupracovať a rozvíjať CBDC.”

Čo z toho vyplýva pre nás?

Všetko nasvedčuje tomu, že globálny finančný systém sa zmení na nepoznanie. 

Bohužiaľ, jedinou odpoveďou zastaralých centrálnych bánk na bitcoin sú CBDC. 

Problém je však v tom, že CBDC sú len mizernou kópiou bitcoinu a predstavujú iba digitálnu verziu súčasných fiat mien. V skratke, neprinášajú žiadnu inováciu.

Síce je možné poslať tieto digitálne fiat peniaze priamo do peňaženky v telefóne ako bitcoin, ale vláda a centrálna banka má stále nad peňaženkou absolútnu moc. V nej môže 24 hodín denne monitorovať vaše transakcie a kedykoľvek ich zmraziť alebo skonfiškovať.

Viac kontroly pre MMF, menej slobody pre nás

CBDC centrálne riadeným inštitúciám ako MMF, umožnia získať ešte väčšie právomoci, ako obyčajné fiat peniaze. 

MMF a centrálne banky získajú úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi života svojich klientov. Ak dokážu nielen monitorovať a cenzurovať transakcie, ale nás aj svojvoľne zbaviť majetku, potom nás nič neochráni pred orwelovskou budúcnosťou. 

Niekoľkokrát som už uviedol, že CBDC budú najväčším porušením ľudských práv v dejinách. 

Ale na druhej strane budú extrémne prospešné pre adopciu bitcoinu, pretože ľudia prostredníctvom CBDC pochopia rozdiel medzi slobodným a viazaným finančným systémom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu