• bitcoinBitcoin$26,616.00

Elon Musk sa vysmieva Jimovi Cramerovi. Moderátor relácie Mad Money sa stal terčom vtipov zo strany investorov

Jim Cramer je takýmto hochštaplerom, keď ide o jeho vyjadrenia o bitcoine. Hoci televízny moderátor pred dvoma rokmi investoval do tohto aktíva značnú sumu, stále sa nevie rozhodnúť, aký je jeho skutočný postoj ku kryptomene. Raz ju chváli, raz kritizuje. Teraz sa moderátor relácie „Mad Money“ stal zdrojom diskusie na Twitteri medzi tvorcom dogecoinu Billym Markusom a Elonom Muskom. Stojí za zmienku, že Cramerove predpovede týkajúce sa výmenných kurzov kryptomien sa často ukázali ako značne nepresné.

Inverzná Cramerova sila

Cramer opakovane poskytoval rady rôznym investorom, ako sa orientovať na trhu kryptomien. Treba však mať na pamäti, že moderátorove „zlaté rady“ boli opakovane mylné a jeho predpovede sa ukázali byť ďaleko od skutočného stavu. Príkladom je jeho vyjadrenie spred niekoľkých dní, keď Cramer všetkým radil, aby predali svoje držby BTC, pretože na trhu opäť nastane korekcia. Ako sa ukázalo, cene najstaršej kryptomeny sa darí a pomaly smeruje k úrovni 30 000 USD. V súčasnosti sa bitcoin obchoduje nad úrovňou 27 000 USD, čo znamená, že dosahuje nové maximá, ktoré neboli videné deväť mesiacov.

Vo štvrtok sa Billy Markus, tvorca dogecoinu, rozhodol vyjadriť Cramerovi podporu prostredníctvom príspevku na Twitteri. Otec najpopulárnejšej meme mince napísal, že Cramer „je dobrý vo svojej práci“ . Majiteľ služby Elon Musk sa rozhodol na toto vyhlásenie sarkasticky reagovať.

Neverte Cramerovi

Druhý najbohatší muž sveta ironicky podporuje program „Inverse Cramer“, ktorý pomáha investorom uzatvárať obchody presne naopak, ako sa rozhoduje moderátor relácie „Mad Money“. Áno, to nie je vtip. Jim Crame má povesť veľmi pomýleného špekulanta.

Fond Inverse Cramer Tracker ETF (ticker SJIM) bol založený na tom, že ide opačným smerom, ako navrhuje Crame. Ako vysvetľuje Matthew Tuttle, alebo generálny riaditeľ spoločnosti Tuttle Capital Management:

„Ak vám výslovne povie, aby ste kupovali akcie, potom v najbližšom praktickom okamihu zaujmeme krátku pozíciu na týchto akciách. Ak vám povie, že danú akciu nenávidí alebo niečo podobné, potom opäť v najbližšom praktickom vstupnom okamihu zaujmeme dlhú pozíciu na danom názve.“

Mnohí ľudia sa domnievajú, že ísť opačným smerom, ako predpovedá Cramer, je skvelá investičná stratégia. Pripomeňme si, že začiatkom minulého roka tvrdil, že pokles cien bitcoinu a etherea sa čoskoro skončí a hneď zažijeme začiatok nového býčieho trhu. Rok 2022 však bol od začiatku do konca ságou katastrof, zlyhaní, kolapsov a miliardových strát v ekosystéme kryptomien. V priebehu roka sa kurz bitcoinu prepadol o 65 %.

bitcoin

Elon Musk sa vysmieva Jimovi Cramerovi. Moderátor relácie „Mad Money“ sa stal terčom vtipov investorov

Televízny moderátor však zo svojich mylných predpovedí nevyvodil žiadne závery a naďalej sa delil o svoje špekulácie. V decembri 2022 Cramer uviedol, že kedysi možno bol zástancom bitcoinu v nadväznosti na deficit dôvery v zlato, ale stratil vieru v túto triedu aktív a radí všetkým, aby uzavreli „tie hrozné pozície“:

„Nemôžete sa len tak biť a povedať si: „Hej, už je neskoro predávať“. Pravda je taká, že nikdy nie je neskoro predať hroznú pozíciu, a práve tú máte, ak vlastníte tieto tzv. digitálne aktíva.“

Od vyslovenia uvedených slov uplynuli už viac ako tri mesiace. Ako sa v súčasnosti porovnávajú so súčasnými cenami kryptomien? No celkom bledo. Vzhľadom na to, že vtedy bol kurz bitcoinu okolo 17 000 USD a teraz je na úrovni viac ako 27 000 USD, čo je nárast o viac ako 50 %, ak niekto vtedy počúval Cramerove slová a predával, teraz sa pravdepodobne bije do pŕs.

Podotýkam tiež, že začiatkom februára Cramer vyzýval investorov, aby kupovali akcie banky Silicon Valley Bank (SVB). Ak niekto tento subjekt nepozná, minulý týždeň obletela svet správa o krachu banky a táto udalosť sa považuje za jeden z najväčších bankrotov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu