• bitcoinBitcoin$27,158.00

Na najväčšom bitcoinovom veľtrhu v Európe,  sa v Prahe predstaví aj hviezdny Michael Saylor

Vyše 80 vystavujúcich firiem, 100 speakrov z celého sveta, medzi nimi aj jedna z najslávnejších postáv bitcoinového sveta Michael J. Saylor, tri dni nabité prednáškami a workshopmi, a k tomu 10 tisíc návštevníkov. Za dva mesiace prebehne v Prahe prvý ročník veľtrhu BTC Prague, najväčšia a najvýznamnejšia akcia v Európe, ktorá je zameraná čisto na najpopulárnejšiu kryptomenu bitcoin.

Patrí medzi najvplyvnejších bitcoinových maximalistov a hlavné postavy kryptosveta. Američan Michael J. Saylor založil spoločnosť MicroStrategy, ktorá pravidelne nakupuje bitcoiny na stranu firemných aktív, a ktorá je s majetkom 132 tisíc bitcoinov, z pohľadu kryptomien najbohatšou firmou sveta, a teraz vôbec po prvýkrát sa ako speaker predstaví v Európe. Stane sa tak v rámci veľtrhu BTC Prague, bitcoinovej udalosti roka, ktorá prebehne v dňoch 8.-10. júna v Prahe,na výstavisku PVA Letňany.

„Michael má skvelú reputáciu, silné a konzistentné názory, ktoré majú v bitcoinovej komunite veľkú váhu. Navyše je to človek, ktorý otvoril dvere adopcii bitcoinu aj tradičnými firmami. Preto som rád, že sa nám ho podarilo presvedčiť, aby prvýkrát v Európe vystúpil práve na našej akcii,“ pochvaľuje si Martin Kuchař, jeden z usporiadateľov BTC Prague, ktorá nebude mať s odhadovaným počtom 10 tisíc návštevníkov obdoby nielen v Česku, ale aj v Európe.

Okrem Saylora prijal pozvanie na najväčší, čisto bitcoinový veľtrh v Európe, rad ďalších osobností bitcoinového sveta na čele so CEO spoločnosti Blockstream Dr. Adamom Backom, spoluzakladateľom SatoshiLabs Markom Palatinom alebo Robertom Breedlovom, autorom populárneho podcastu „What is Money?”. Česko-anglický program ponúkne počas troch nadobudnutých dní množstvo podnetných myšlienok podnikateľov, výskumníkov, influencerov, filozofov, developerov a milovníkov slobody.

Paralelne s programom na pódiu bude prebiehať samotný veľtrh, v rámci ktorého sa predstaví vyše 80 spoločností, zameraných na budovanie bitcoinovej infraštruktúry, či už ide o hardvérové a softvérové peňaženky, nástroje na ťažbu, zmenárne alebo napríklad pípy na čapovanie piva s napojením Lightning Network. Ambíciou usporiadateľov BTC Prague je totiž osloviť nielen skúsených fanúšikov bitcoinu, ale predovšetkým tých, ktorí o bitcoine síce majú povedomie, ale nie sú v ňom toľko aktívni – a následne ich celým procesom previesť.

„V súčasnej zložitej ekonomickej situácii, keď na nás všetkých doliehajú dôsledky inflácie, neistoty okolo stability bánk alebo vysoké úrokové sadzby, sa ukazuje, že bitcoin je niečo ako záchranný čln. Rozhodne je dnes riskantnejšie žiadny nemať, než ho mať. Preto sa chceme  zamerať aj na nováčikov, aby sme im uľahčili vstup do bitcoinového sveta a prakticky im ukázali, ako na to,“ hovorí Martin Kuchař.

Ten sám patrí medzi dôležité osobnosti tuzemskej krypto scény – spoločne s bratom Matejom je podpísaný pod štyrmi ročníkmi úspešných bitcoinových veľtrhov ChainCamp, ktoré organizujú každoročne v Ostrave, a na ktorý sa v poslednom ročníku zišlo viac ako 2000 nadšencov. Presun do Prahy a výrazne väčší rozmer celej akcie sú potom logickým vyústením cesty oboch bratov, respektíve narastajúcej popularity bitcoinu.

Fakt, že sa najväčší a najvýznamnejší bitcoinový veľtrh uskutoční práve v Prahe, je navyše symbolické, pretože ako hovorí Martin Kuchař, Česko je „Bitcoin Valley“ krypto sveta a Praha by sa mohla smelo nazývať hlavným svetovým mestom bitcoinu, pretože práve v Česku vznikol rad revolučných projektov, ktoré zohrali kľúčovú úlohu v adopcii dnes najväčšej svetovej kryptomeny. Menovať môžeme napríklad hardvérovú peňaženku Trezor z dielne SatoshiLabs, prvý mining pool od Braiins alebo bitcoinové automaty General Bytes. „BTC Prague beriem ako ďalší český projekt, ktorý potvrdzuje význam Česka pre bitcoin,“ dodáva Martin Kuchař.

zdroj: BTC Prague

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu