• bitcoinBitcoin$28,361.00

Najväčší podnikatelia na trhu s kryptomenami prišli za pár mesiacov o 116 miliárd USD

Medvedí trh a vlna bankrotov spôsobili, že najväčší investori a podnikatelia na trhu prišli až o 116 miliárd USD. Prípadom sa zaoberal Forbes, ktorý analyzoval majetok niekoľkých ľudí z kryptomenového priemyslu. Niektorí z nich prišli o viac ako polovicu svojho majetku.

Straty miliardárov

Výkonný riaditeľ Binance Changpeng „CZ“ Zhao stratil veľa. V marci boli jeho akcie na kryptomenovej burze ocenené na 65 miliárd dolárov. Dnes je to len 4,5 miliardy dolárov.

Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong má odhadovanú čistú hodnotu majetku 1,5 miliardy dolárov. V marci mal majetok v hodnote 6 miliárd dolárov. Majetok spoluzakladateľa Ripple Chrisa Larsena klesol zo 4,3 miliardy dolárov na 2,1 miliardy dolárov. Bratia Cameron a Tyler Winklevossovci z Gemini majú dôvody na obavy. Na začiatku jari mali každý 4 miliardy dolárov – teraz len 1,1 miliardy dolárov.

Medzi podnikateľmi sa však nájdu aj takí, ktorí svoj miliardársky status stratili. Ide o spoluzakladateľov FTX Sama Bankmana-Frieda a Garyho Wanga, ktorých majetok bol v marci ocenený na 24 miliárd USD a 5,9 miliardy USD. V decembri to už však bolo 0 USD. Barry Silbert, zakladateľ a generálny riaditeľ Digital Currency Group, mal 3,2 miliardy dolárov. To všetko sa však podľa Forbesu stratilo v kríze spôsobenej kolapsom FTX.

Medzi ďalších bývalých miliardárov patria Nickel Viswanathan a Joseph Lay zo softvérovej spoločnosti Alchemy, Devin Finzer a Alex Atallah z OpenSea, Fred Ehrsam z Coinbase, zakladateľ Microstrategy Michael Saylor a rizikový kapitalista Tim Draper.

zdroj: Forbes

Trh s kryptomenami v roku 2023

„Medvedí trh s kryptomenami sa pravdepodobne tak skoro neskončí, keďže kríza FTX oslabila dôveru investorov a spôsobila celoodvetvovú krízu likvidity. V dôsledku toho sa očakáva, že pokles na trhu potrvá do konca roka 2023,“ dodáva Cointelegraph.

Portál však neberie do úvahy fakt, že jediné rozhodnutie Fedu ukončiť zvyšovanie úrokových sadzieb môže veľa zmeniť. To bude znamenať koniec cyklu zvyšovania a prípravy na návrat k politike kvantitatívneho uvoľňovania. Vtedy začne zhodnotenie majetku investorov z trhu opäť veľmi rýchlo rásť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu