• bitcoinBitcoin$27,767.00

Najväčší svetový ťažiar BTC vyhlásil bankrot

Cena bitcoinu hrá neuveriteľne veľkú úlohu v ziskovosti ťažiarov BTC. Súčasný medvedí trh je preto pre väčšinu z nich horkou pilulkou. Hodnota bitcoinu (BTC) za posledný rok výrazne klesla. Navyše rastúce hashraty a nekontrolovateľné ceny energií spôsobujú ešte viac starostí.

Už dlho vieme, že Core Scientific, najväčší verejný bitcoinový baník na svete, bol tvrdo zasiahnutý súčasnými okolnosťami. Koncom októbra spoločnosť v dokumente podanom Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) uviedla, že nie je v dobrej finančnej situácii. Bankrot už vtedy číhal za rohom a teraz sa stal realitou.

Kapitola 11 – Konkurz

Podľa správy CNBC spoločnosť Core Scientific vyhlásila bankrot v Texase. Bola by to prvá kótovaná spoločnosť, ktorá by podala takúto žiadosť. Ide o tzv. „bankrot v kapitole 11“, čo znamená, že spoločnosť bude pokračovať v ťažbe BTC a zároveň sa bude snažiť o reštrukturalizáciu pod dohľadom súdu.

Napriek tomu, že spoločnosť naďalej generuje kladné peňažné toky, tieto výnosy nie sú schopné pokryť prevádzkové náklady. Ide o splatenie lízingu BTC ťažobných zariadení.

Akcie Core Scientific (CORZ) tento rok klesli až o 98 %. Na druhej strane súperia Riot Blockchain (RIOT) a Marathon Digital Holdings (MARA) o 83 % a 88 %.

To The Moon Bitcoin GIF by CoinCorner

BTC baníci pod tlakom regulátorov

Nedávno ste sa mohli dočítať, že americkí zákonodarcovia predstavili nový návrh zákona. Nariaďuje Agentúre na ochranu životného prostredia (EPA), aby preskúmala vplyv ťažby kryptomien na klímu. Traja zákonodarcovia stojaci za návrhom sú skutočne „hlboko znepokojení“ vplyvom ťažby na životné prostredie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu