• bitcoinBitcoin$26,585.00

Nasdaq bude inštitúciám ponúkať správcovské služby v oblasti kryptomien

Nový tím Nasdaq Digital Asset Team bude inštitucionálnym investorom ponúkať zverenecké služby pre dve najväčšie kryptomeny. Burza chce využiť rastúci záujem o nový typ aktív.

Nasdaq vstupuje do priestoru kryptomien

Druhá najväčšia burza na svete sa zameriava na rozvoj v sektore digitálnych aktív. To všetko v nádeji, že využijeme rastúci záujem o kryptomeny na inštitucionálnom trhu. Podľa správy Bloomberg Nasdaq Digital Assets spočiatku spustí iba služby úschovy pre Bitcoin a Ethereum. Gemini Ira Auerbach povedie novú časť spoločnosti a očakáva sa, že oddelenie sa do konca roka 2022 rozrastie na 40 ľudí.

Nasdaq už požiadal ministerstvo financií v New Yorku o ponuku služieb ukladania digitálnych aktív. Dokument momentálne čaká na schválenie. Ak NYDFS žiadosť schváli, Nasdaq sa stane vážnym rivalom spoločností ako Coinbase a Anchorage Digital. Bude tiež čeliť konkurencii BNY Mellon a State Street. Aj títo dvaja giganti tradičného finančného sveta sa rozhodli vstúpiť do sveta kryptomien.

Kryptomenový priemysel mal ťažký rok 2021 – Bitcoin, Ethereum a väčšina ďalších hlavných aktív klesli o viac ako 70 % z minuloročných maxím. Wall Street sa však stále viac zaujíma o trh, ako dôvod uvádza rastúci dopyt inštitucionálnych klientov po bitcoine a iných kryptomenách. Blackrock, najväčšia spoločnosť na správu aktív na svete, sa spojila s Coinbase a minulý mesiac spustila trustový fond Bitcoin Spot, aby pomohla svojim bohatým klientom získať prístup ku kryptomenám.

nasdaq

Inštitúcie chcú investovať do kryptomien

Zatiaľ čo ceny kryptomien v roku 2021 prudko vzrástli, väčšina trhových aktivít, ktoré pomohli aktívam ako Solana a Dogecoin stúpať, pochádzali od maloobchodných účastníkov, nie od inštitúcií. Na získanie expozície na trhu s kryptomenami musia inštitúcie zvyčajne investovať do regulovaných produktov. Musia tiež uplatňovať špecifické postupy týkajúce sa uchovávania súkromných kľúčov alebo uchovávania mincí na burzách. Takéto požiadavky preto vytvárajú trhové príležitosti pre spoločnosti ako Nasdaq.

Počas boomu v roku 2017 sa výrok „inštitúcie prichádzajú“ stal populárnym meme v kryptopriestore. Prví používatelia vkladali nádeje do technológie, ktorá by v budúcnosti prilákala veľkých hráčov. Ukázalo sa, že veľké fondy a korporácie venujú veľkú pozornosť bitcoinom a iným kryptomenovým projektom. Nové oddelenie na Nasdaq je ďalším dôkazom toho, že inštitúcie neprichádzajú – už vznikli.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu