• bitcoinBitcoin$27,144.00

Nasdaq pomôže investorom ukladať kryptomeny

Nasdaq Inc. chce urobiť ďalší krok do sektora kryptomien. Plánuje spustiť službu úschovy digitálnych aktív. Chce tak urobiť už do konca druhého štvrťroka tohto roka.

Nasdaq bude ponúkať službu úschovy kryptomien

Ira Auerbach, senior viceprezident a vedúci oddelenia Nasdaq Digital Assets, v nedávnom rozhovore uviedol, že Nasdaq sa bude snažiť získať všetky potrebné povolenia a vytvoriť technickú infraštruktúru, ktorá umožní investorom ukladať blockchainové aktíva. Ak všetko pôjde podľa plánu, burza by mohla začať ponúkať takéto služby už v roku 2023.

Nasdaq tiež požiadal newyorské ministerstvo finančných služieb o udelenie štatútu správcovskej spoločnosti.

Ak všetko pôjde dobre, Nasdaq sa tak čoskoro zaradí po boku takých mien finančného priemyslu, ako sú najstaršia americká banka BNY Mellon a Fidelity Investments, ktoré už fungujú ako depozitáre kryptomien.

Úschova digitálnych aktív, ako sú bitcoin a ethereum, môže byť významným krokom v rozvoji burzy. V súčasnosti je práve jednoduché zabezpečenie kryptoaktív jednou z najväčších prekážok vstupu do blockchainových investícií. Treba však spomenúť, že vyššie uvedené nebude prvým subjektom svojho druhu. Burza už v predchádzajúcom roku vytvorila divíziu s názvom Nasdaq Digital Assets, ktorá má pomáhať inštitúciám, ktoré chcú investovať do tejto novej triedy aktív.

Tal Cohen, výkonný viceprezident burzy, hovorí, že veľké spoločnosti a inštitúcie už prejavili rastúci záujem o kryptomeny. Platformu, ktorú riadi, považuje za platformu, ktorá môže pomôcť urýchliť prijatie digitálnych aktív.

Kryptomeny

Samotná generálna riaditeľka spoločnosti Nasdaq Adena Friedmanová sa domnieva, že „technológia, ktorá je základom ekosystému digitálnych aktív, má potenciál dlhodobo zmeniť trhy. Aby sme túto príležitosť využili, zameriame sa na poskytovanie riešení na inštitucionálnej úrovni, ktoré poskytujú väčšiu likviditu, integritu a transparentnosť na podporu tohto vývoja.“

Vrátia sa inštitúcie na trh s kryptomenami?

Nedá sa vylúčiť, že inštitúcie sa na trh s kryptomenami čoskoro vrátia. Fed sa pomaly začína odkláňať od svojej politiky kvantitatívneho sprísňovania a vracia sa k pridávaniu do tlače. O niekoľko mesiacov môže dokonca začať znižovať úrokové sadzby, čo podporí býčí trh s cennými papiermi a rizikovými aktívami, ako je bitcoin. Nasdaq sa na uvedené skutočnosti zjavne pripravuje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu