• bitcoinBitcoin$27,326.00

Nayib Bukele obhajuje svoje rozhodnutie uznať BTC ako zákonné platidlo

Je to už viac ako rok, čo Salvádor uznal bitcoin za zákonné platidlo. Koncom septembra prezident krajiny Nayib Bukele napísal článok, v ktorom obhajuje svoje rozhodnutie týkajúce sa bitcoinu.

Nayib Bukele obhajuje bitcoin

Podľa prezidenta Salvádoru, ak bude bitcoinový experiment jeho krajiny úspešný, mnoho ďalších krajín po celom svete sa vydá rovnakým smerom a začne akceptovať BTC.

V článku s názvom „Stop Drinking the Elite’s Kool-Aid“, ktorý bol uverejnený 30. septembra 2022 v angličtine a španielčine, Bukele kritizoval svojich odporcov, ktorí naňho naďalej útočia za jeho politiku probitcoinov.

„Najhlasnejšími kritikmi sú tí, ktorí sa obávajú a tlačia na nás, aby sme zmenili našu politiku, sú to mocné elity sveta a ľudia, ktorí pre nich pracujú alebo z nich majú prospech,“ Bukele vysvetlil vo svojom článku.

 

„Kedysi vlastnili všetko a v istom zmysle majú stále v rukách médiá, banky, mimovládne organizácie, medzinárodné organizácie a takmer každú vládu a korporáciu na svete,“ dodáva.

bitcoin

Vôbec nepadáme!

Bukele tiež popiera správy „Bloomberg, Forbes, Fortune, Financial Times, Deutsche Welle, BBC, Al Jazeery, The Guardiana, The New York Times a The Washington Post“, ktoré tvrdia, že „ekonomika krajiny bola zdevastovaná stratou $ 50 miliónov dolárov “, ktoré Salvádor utrpel v dôsledku investovania do BTC. Prezident dodáva, že jeho krajina nič nestratila, pretože nepredala ani jeden bitcoin.

„Takže argument, že sme stratili bitcoiny v hodnote 50 miliónov dolárov, je falošný, pretože sme jednoducho nepredali žiadne bitcoiny,“ podčiarkne.

 

„A aj keby sme tento argument prijali za pravdivý, bolo by smiešne dospieť k záveru, že ekonomika v hodnote 28 miliárd dolárov ročne skrachuje kvôli 0,2 % „strate“ za jeden rok,“ vysvetľuje.

Potom uvádza veľmi optimistické údaje:

„V roku 2021 sa nám zvýšil HDP o 10,3 %, príjmy z cestovného ruchu sa zvýšili o 52 %, zamestnanosť o 7 %, počet nových firiem o 12 %, vývoz o 17 %, výroba energie o 19 %, vývoz energie o 3,291 %, a domáce príjmy vzrástli o 37 %, a to všetko bez zvýšenia daní. A tento rok miera zločinov a vrážd klesla o 95%.“

Potom vysvetľuje, že chápe, že bitcoin je veľmi veľký experiment, ktorý stále prebieha.

„Salvádor je centrom adopcie bitcoinov, a teda ekonomickej slobody, finančnej suverenity, odporu voči cenzúre, neskonfiskovateľnému bohatstvu a koncu kráľov, ich tlačeniu mien, devalvácii a realokácii bohatstva záujmovým skupinám, elitám, oligarchom,“ uzatvára Bukele.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu