• bitcoinBitcoin$27,782.00

Nayib Bukele, prezident Salvádoru: Nárast cestovného ruchu je spôsobený bitcoinmi

Nayib Bukele, prezident Salvádoru, nedávno hovoril o náraste počtu turistov navštevujúcich krajinu, a to aj napriek medvediemu trhu.

Salvádor bol zaradený do rebríčka Svetovej organizácie cestovného ruchu. Stredoamerická krajina, ktorej prezidentom je Nayib Bukele, poskočila na zozname s ďalšími 14 krajinami.

Nayib Bukele a cestovný ruch

Bukele hovorí, že nárast je z veľkej časti spôsobený prijatím bitcoinu (BTC) ako zákonného platidla a podporou športov, ako je surfovanie.

„Len niekoľko krajín dokázalo vrátiť svoj cestovný ruch na úroveň pred pandémiou… Hlavnými dôvodmi sú #Bitcoin a surfovanie. Ale domáci cestovný ruch rastie ešte viac, hlavne preto, že zasahujeme proti gangom.“

Bitcoinová pláž krajiny sa stala známou po celom svete a naďalej priťahuje medzinárodnú pozornosť.

V apríli poskytla ministerka cestovného ruchu Morena Valdez rozhovor salvadorskej televízii Channel 21. Tam vysvetlila, že cestovný ruch v krajine vzrástol o 30 % vďaka prijatiu bitcoinu.

„Salvádor sa stal dobrým miestom na návštevu, investovanie a bývanie. Vďaka využívaniu Bitcoinu sa cestovný ruch zvýšil o 30 %. Turisti, ktorí majú záujem o implementáciu Bitcoinu, zostávajú dlhšie a míňajú viac. Pred Bitcoinom mali denné výdavky 113 až 150 dolárov, teraz je to až 200 dolárov denne.“

Správa UNTWO

Správa, na ktorú sa odvoláva Nayib Bukele, je rebríček UNWTO o náraste príjazdov turistov v období od januára do mája tohto roku. V Amerike sa objavili len tri miesta: Svätá Lucia s 21 %, Salvádor so 6 % a Mexiko s 3 %.

Medzi ďalšie destinácie, ktoré sa objavili v rebríčku UNWTO, patria Chorvátsko, Turecko, Sudán, Pakistan, Macedónsko, Rumunsko a Srbsko. Agentúra predpovedá, že medzinárodné príchody do týchto krajín v tomto roku dosiahnu úroveň pred pandémiou.

UNWTO zdôrazňuje, že krajiny ako Salvádor, ktoré zažívajú nárast cestovného ruchu, budú čeliť výzvam. Ide napríklad o nedostatok zamestnancov v cestovnom ruchu, vysoké preťaženie letísk a meškanie a rušenie letov. To všetko môže ovplyvniť aj počet turistov.

salvádor btc

Nayib Bukele a Google

Prezident Salvádoru tiež poskytol aktualizované údaje od spoločnosti Google o mobilite. Boli aktualizované 3. augusta a zobrazujú krajinu s „vyššou, ako sa očakávalo“ turistickou aktivitou.

Koncom júla minister financií Salvádoru Alejandro Zelaya odhalil, že záväzok krajiny voči bitcoinom (BTC) funguje. Rozšíril služby finančnej integrácie do všetkých kútov krajiny, z čoho profitujú miestni ľudia, či už sú bezbankoví alebo nie. To zase prilákalo viac turistov.
Zatiaľ čo zavedenie Bitcoinu bolo pre niektorých ťažké, Nayib Bukele svoju pozíciu obhajuje.

„Pre niektorých je to niečo nové a niečo, čomu úplne nerozumejú. Je to však fenomén, ktorý existuje a presadzuje sa a bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. Nové technológie ukázali, ako sa ľudia báli vecí, ako sú webové stránky.“

Nayib Bukele podstúpil riziko, že sa Bitcoin stane zákonným platidlom v Salvádore a stal sa prvou krajinou na svete, ktorá tak urobila. Toto rozhodnutie však vyvolalo veľa diskusií o tejto malej krajine počas roku 2021, ako aj teraz v roku 2022. Bol tento krok skvelým krokom?

zdroj: decrypt.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu