• bitcoinBitcoin$27,767.00

Nemecko chce globálnu reguláciu trhu s kryptomenami

Mark Branson, prezident nemeckého regulátora finančného trhu, teda BaFin – apeloval na svetové úrady, aby spolupracovali a vytvorili vhodné predpisy pre kryptomenový priemysel.

Mark Branson: Nemecko chce reguláciu

Branson verí, že takéto nariadenia by mohli poskytnúť dodatočnú ochranu zákazníkom na celom svete a zabrániť tomu, aby sa táto trieda aktív používala na nezákonné aktivity. Dodal, že súčasný dohľad nad sektorom kryptomien nie je dostatočne prísny na to, aby zastavil podvodníkov. Navrhol, aby sa „priemysel rozvíjal ako ihrisko pre dospelých“. Pravdepodobne to možno vnímať ako výzvu po globálnych regulačných sandboxoch.

„Teraz je čas na serióznu reguláciu kryptomien. Základom je, že nepotrebujeme len európske riešenie. Potrebujeme globálne predpisy,“ vysvetlil.

Branson už ukázal, že ho možno považovať za zástancu technológie blockchain. Povedal, že nám to dáva „vlny inovácií“. Upozornil však aj na to, že technologické novinky lákajú „gaunerov“, ktorí môžu investorom uškodiť. Zároveň varoval spotrebiteľov, aby si dávali pozor na kryptomenové projekty, do ktorých investujú, pretože niektoré z nich nesú značné riziká.

Bitcoin Crypto GIF by narkasa

„V súčasnosti toto odvetvie nepredstavuje žiadnu hrozbu pre globálnu menovú stabilitu, ale to by sa mohlo zmeniť, ak zákonodarcovia neprijmú potrebné opatrenia,“ uzavrel Branson.

Regulačné prostredie pre kryptomeny v Nemecku

Štúdia spoločnosti Coincub vykonaná začiatkom tohto roka zistila, že Nemecko je krajinou na svete, ktorá najviac podporuje kryptomeny, na základe rozsahu „akceptovania kryptomien a prelomového rozhodnutia“ umožňujúceho investovať do digitálnych aktív.

Vedúca ekonomika Európskej únie už uplatnila niektoré nariadenia. Napríklad len banky, ktoré majú požadované licencie, môžu obchodovať s bitcoinami a altcoinami. Úrady tiež zaviedli štandardy zdaňovania kryptomien. Ľudia, ktorí generujú zisky nad 600 eur z obchodovania s kryptomenami, by mali platiť 45 percent, daň a 5,5 % solidárnu daň.

Ministerstvo financií v máji aplikovalo niektoré úpravy s tým, že ľudia, ktorí držia kryptomeny dlhšie ako rok, nebudú zdanení. Predtým museli obyvatelia Nemecka uchovávať svoje digitálne meny najmenej desať rokov, aby získali oslobodenie od dane.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu