• bitcoinBitcoin$26,580.00

New York dáva bankám usmernenia týkajúce sa kryptomien

Newyorské ministerstvo finančných služieb (DFS) vo štvrtok vydalo usmernenia pre banky, ktoré sa chcú zapojiť do virtuálnych mien (VC). Informácie sa vzťahujú na všetky bankové inštitúcie v štáte New York, ako aj na licencované pobočky a zahraničné agentúry.

V usmerneniach sa opakuje, že na používanie akéhokoľvek typu virtuálnej meny je potrebný predchádzajúci súhlas. Žiadosti musia byť zaslané na DFS 90 pred začatím podnikania.

Superintendent Harris povedal:

„Je dôležité, aby regulačné orgány včas a transparentne komunikovali o vývoji nášho regulačného prístupu,“

„Dnešné usmernenia sú rozhodujúce pre zabezpečenie ochrany ťažko zarobených peňazí spotrebiteľov, aby regulované bankové organizácie v New Yorku zostali odolné a konkurencieschopné a aby boli očakávania tých, ktorí chcú predložiť návrhy na podnikanie s virtuálnymi menami, jasné.“

Smernice jasne uvádzajú, že vystavenie sa digitálnym menám zahŕňa ponúkanie služieb digitálnej peňaženky klientom a vystavenie stablecoinom.

Zahŕňa tiež širokú definíciu „zapájania sa do tradičných bankových činností zahŕňajúcich virtuálnu menu prostredníctvom používania novej technológie, ktorá vystavuje banky rôznym druhom rizika.“ Hoci sa uvádza, že zverejnené usmernenia sú konečné, DFS vyzýva zainteresované strany, aby poskytli spätnú väzbu.

 

Pokyny nerozoberajú nepopulárny princíp BitLicense. Toto nariadenie vyžaduje, aby spoločnosti získali súhlas pred uskutočnením obchodu s virtuálnou menou, ktorý zahŕňa mesto New York alebo rezidenta štátu.

Čo je DFS?

Bývalý guvernér Andrew Cuomo založil Modern DFS v roku 2011. Neslávne odstúpil v roku 2021 po škandále sexuálneho obťažovania, ktorý sa dostal do celoštátnych titulkov. Toto oddelenie vzniklo zlúčením ministerstva poisťovníctva a ministerstva bankovníctva štátu New York. Jeho kompetencia pokrýva takmer všetky komerčné finančné aktivity v štáte.

Guvernérka Kathy Hochul vymenovala súčasnú superintendentku Adrienne A. Harrisovú v auguste 2021. Harris je mnohými vnímaná ako propriemyselná a vo všeobecnosti je považovaná za progresívnu vo finančnej regulácii. Pod jej vedením bola DFS prvým štátnym finančným regulátorom, ktorý zriadil klimatickú divíziu. Predtým bola poradkyňou na ministerstve financií a členkou Národnej ekonomickej rady.

 

Radila tiež mnohým Fintech organizáciám. V tlačovej správe minulý mesiac projekt Revolving Door Project kritizoval Harris ako ďalšieho „regulátora priateľského k Fintech“.

„Harrisovej pro-priemyselný prístup nie je len rétorika… V kritickom čase, ako je tento, keď priemysel vyžaduje od regulačných orgánov zaobchádzanie v rukaviciach, by mali byť ľudia ako Harris diskvalifikovaní.“

Do digitálnych mien sa zapája čoraz viac bánk

Tieto usmernenia sú veľmi vzdialené od nevzdelaného a čisto nepriateľského vzťahu ku kryptomenám spred takmer desiatich rokov. V roku 2013 vydalo nové oddelenie oznámenie o vyšetrovaní virtuálnych mien. Keďže aj tí najskúsenejší finanční experti boli mimo dosahu, spoločnosť DFS hľadala odborníka na túto záležitosť. Štát poslal 22 predvolaní spoločnostiam „súvisiacim s bitcoinom na posúdenie.

Vo vyhlásení vtedajšieho oddelenia uviedli:

„Ak virtuálne meny zostanú pre drogových dílerov a iných zločincov virtuálnym divokým západom, ohrozí to nielen národnú bezpečnosť našej krajiny, ale aj samotnú existenciu odvetvia virtuálnych mien ako legitímneho podnikania.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu