• bitcoinBitcoin$26,579.00

Štyria ľudia z Nexo boli obvinení zo zosnovania zločineckej skupiny

Menej ako 48 hodín po vstupe do kancelárie Nexo v Sofii prokuratúra obviňuje štyroch ľudí. Sú obvinení z organizovania zločineckej skupiny.

Bola Nexo organizovaná zločinecká skupina?

Ako informovala agentúra Bloomberg 13. januára, tamojšie úrady obvinili štyroch bulharských občanov z organizovania zločineckej skupiny. Medzi ich aktivity by mohlo patriť pranie špinavých peňazí a nelicencované bankové činnosti. V rámci vyšetrovania mala Národná policajná služba zhabať počítačové vybavenie a množstvo majetku – vrátane kryptomien a hotovosti.

Generálna prokurátorka Siika Mileva tiež tvrdí, že „sa zhromaždili dôkazy, že osoby, ktoré používali platformu a prevádzali kryptomeny“, porušovali zákon a „sú považovaní za finančních teroristov“.

Samotné Nexo neskrýva svoje rozhorčenie. Postup prokurátorov označilai za prehnane agresívny a nepremyslený. Spoločnosť údajne plánuje žiadať od štátu náhradu škôd spôsobených policajnými akciami, pričom tvrdí, že policajti neukázali zamestnancom úradu príkaz na prehliadku. Vo svojom vyhlásení dodáva, že Bulharsko je „najskorumpovanejšou krajinou v Európskej únii“.

„Vždy spolupracujeme s príslušnými orgánmi a regulátormi,“ bráni sa Nexo.

George Naydenov, frontend vývojár v pobočke Nexo v Sofii, napísal na LinkedIn:

„Ďakujem bulharskej prokuratúre za to, že sa pokúsila, samozrejme tým najnekompetentnejším a najžalostnejším spôsobom, zobrať prácu viac ako 600 ľuďom v spoločnosti Nexo vrátane mňa.“

Ktorí ľudia z firmy boli obvinení zo zosnovania zločineckej skupiny, nie je jasné. Nexo založili Kosta Kanchev a Antoni Trenchev (bývalý poslanec z Bulharskej politickej únie reformného bloku).

nexo

Spoločnosť Nexo bola založená v roku 2018 a prevádzkuje kryptomenovú investičnú platformu. Nexo má pobočky v Spojenom kráľovstve, Bulharsku a Švajčiarsku.

Problémy v USA

Pripomeňme, že v septembri štát New York podal žalobu na Nexo. Obžaloba poukázala na údajné „nezákonné operácie a oklamanie investorov“. Kalifornia, Vermont, Oklahoma, Kentucky, Washington, Južná Karolína a Maryland nariadili spoločnosti zastaviť činnosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu