• bitcoinBitcoin$27,225.00

Indická ministerka financií Nirmala Sitharaman chce globálnu reguláciu trhu s kryptomenami

Ministri financií a guvernéri centrálnych bánk krajín G20 sa zhodli na tom, že regulácia trhu s kryptomenami sa nemôže obmedziť len na jednu časť sveta, vyhlásila to indická ministerka financií.

Ministri financií skupiny G20 hovoria o otázke regulácie kryptomien

Indická ministerka financií Nirmala Sitharamanová vo štvrtok na tlačovom brífingu, ktorý nasledoval po stretnutí ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk krajín G20, uviedla, ako chcú krajiny G20 pristupovať k téme regulácie kryptomien. To sa uskutočnilo počas konferencie Medzinárodného menového fondu (MMF).

Sitharamanová a guvernér indickej centrálnej banky (Reserve Bank of India – RBI) Shaktikanta Das spolupredsedali stretnutiu, na ktorom predstavitelia diskutovali o dohľade nad trhom s kryptomenami, ako aj o súvisiacich výzvach.

Indická ministerka financií uviedla, že „diskusiu o aktívach v kryptomenách nemožno obmedziť na jednu časť sveta. Môže mať vplyv na rozvíjajúce sa aj rozvinuté ekonomiky. Preto sú potrebné globálne opatrenia“.

„S potešením konštatujem, že medzi všetkými členmi skupiny G20 panuje zhoda v tom, že akékoľvek opatrenia týkajúce sa aktív v kryptomenách budú musieť byť globálne,“ dodala.

regulácie kryptomien

Nikto sa nemôže dostať von!

Dôležité je, že podľa jej slov predstavitelia skupiny G20 nechcú pripustiť situáciu, v ktorej „bude možné, aby existovala samostatná krajina, ktorá sa bude zaoberať aktívami kryptomien“. Inými slovami, regulácia musí byť doslova globálna a zahŕňať všetky krajiny na svete.

Sitharamanová tiež vysvetlila, že v septembri a októbri sa uskutoční ďalšia diskusia o kryptomenách, ktorej výsledkom má byť „plán“, ako a kedy sa touto témou zaoberať. Uviedla tiež, že digitálne aktíva majú potenciál vyvolať makroekonomickú nestabilitu na celom svete.

Na záver Sitharamanová ďalej uviedla, že diskusia o kryptomenách medzi členmi skupiny G20 bola „veľmi podstatná“, a dodala, že všetci šéfovia financií skupiny G20 dospeli k dohode, že dohľad nad kryptomenami „sa musí riešiť globálne“.

Viac podrobností sa možno dozvieme na jeseň tohto roka, ale mnohé nasvedčuje tomu, že na globálnu reguláciu si aj tak ešte niekoľko rokov počkáme.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu