• bitcoinBitcoin$26,639.00

Spoločnosť NVIDIA je hlavným príjemcom vývoja umelej inteligencie

Svet technológií sa neustále a dynamicky prispôsobuje potrebám spoločnosti. Jednou z najdôležitejších tém posledných mesiacov je určite vývoj umelej inteligencie, ktorý priťahuje pozornosť investorov, výskumníkov či nadšencov kryptomien. Revolúcia z hľadiska mnohých oblastí je už vopred daná.

Uprostred tohto dynamického prostredia umelej inteligencie vystupuje niekoľko spoločností, ktoré sú v jeho centre a zohrávajú kľúčovú úlohu. Masa spoločností súvisiacich s počítačovými technológiami v najširšom zmysle slova vykazuje čoraz lepšie výsledky. Jedna z nich však vyzerá rozhodne lepšie ako jej konkurenti.

Nvidia je globálna technologická spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom v oblasti grafických procesorov (GPU) a umelej inteligencie (AI). Od svojho vzniku spoločnosť predstavila množstvo inovácií, napríklad pokročilé grafické karty, ktoré sa využívajú v širokej škále aplikácií, ako je strojové učenie, analýza údajov a autonómne autá.

NVIDIA sa posúva nahor

Spoločnosť NVIDIA Corporation, kótovaná na americkej burze, je renomovanou firmou na špičke informačných technológií. Spoločnosť dosiahla pôsobivé výsledky ako priamy výsledok svojho neustáleho vývoja technológie umelej inteligencie (AI). Vďaka inovatívnym produktom a silnému odhodlaniu v oblasti výskumu a vývoja si spoločnosť NVIDIA získala uznanie na trhu a zaznamenala výrazný rast hodnoty svojich akcií.

To určite dokazuje, že spoločnosť má dobré predpoklady pre rýchlo sa rozvíjajúci sektor umelej inteligencie a má potenciál udržať si pozíciu lídra na budúcich technologických trhoch. Rast v oblasti umelej inteligencie sa rozhodne odráža v náraste hodnoty spoločnosti, ktorú riadi generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia Jensen Huang. Len za päť mesiacov dosiahla hodnota 27,3 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 98 %.

V súvislosti s rastúcim záujmom o technológie umelej inteligencie analytici spoločnosti Stifel pod vedením Rubena Roya 22. mája zvýšili cieľovú cenu akcií spoločnosti Nvidia z 225 na 300 USD. Odborníci poukazujú na to, že výrobca čipov by mohol byť v budúcnosti hlavným príjemcom dynamického rozvoja umelej inteligencie. K tejto záležitosti sa vyjadrujú takto:

„Podľa nášho názoru má NVDA naďalej najlepšiu pozíciu ako spoločnosť vyrábajúca komponenty/systémy, ktorá môže v strednodobom horizonte profitovať z investičného cyklu umelej inteligencie.“

Maklér tiež ponechal svoje odporúčanie ponechať akcie spoločnosti NVIDIA vo svojom portfóliu. Okrem toho spoločnosť Stifel zvýšila svoj výhľad finančných výsledkov spoločnosti Nvidia a predpovedá, že tržby spoločnosti za celý rok 2025 vzrastú na 37,8 miliardy USD, pričom zisk na akciu (EPS) sa zvýši na 6,18 USD.

Ceny akcií spoločnosti Nvidia

Nová cieľová cena spoločnosti Stifel je o 3,7 % nižšia ako pondelková zatváracia cena spoločnosti NVDA na úrovni 311,76 USD. Naopak, v čase písania tohto článku akcie spoločnosti klesli na 298,44 USD.

Technologickej spoločnosti so sídlom v kalifornskej Santa Clare sa tento rok na akciovom trhu darilo impozantne. Od začiatku roka zaznamenala nárast o takmer 98 %. Hlavnými dôvodmi sú podľa mnohých odborníkov predovšetkým rýchly rast a záujem o umelú inteligenciu.

Umelá inteligencia (AI) prispieva k revolúcii nielen v mnohých odvetviach hospodárstva. Potenciálni investori v nej vidia príležitosť zarobiť veľa peňazí. Vplyv umelej inteligencie na zvyšovanie efektívnosti podnikov a inovácie sa premieta do sľubných vyhliadok na rast spoločností spojených s touto dynamickou oblasťou.

Z tohto dôvodu sa investori do dynamických ETF snažia využiť túto situáciu na zintenzívnenie svojich podielov v akciách. Profitujú tak z ich potenciálneho rastu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu