• bitcoinBitcoin$28,327.00

Odstúpi Elon Musk z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru?

Elon Musk v pondelok zverejnil prieskum, či by mal odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru. Zaujímavosťou je, že sa dokonca našiel ochotný človek po prípadnom odstúpení Muska funkciu prevziať a navyše by bol pripravený prijať odmenu v bitcoinoch.

Odstúpi Elon Musk z funkcie generálneho riaditeľa Twitteru?

Elon Musk sa stal novým vlastníkom a CEO Twitteru 28. októbra tohto roku. Po niekoľkých excesoch, ako bolo hromadné prepúšťanie členov predstavenstva, ktorí ho kritizovali, čo dokonca vyústilo do súdneho sporu, Elon Musk zvažuje rezignáciu zo svojej funkcie. 19. decembra zverejnil Musk na Twitteri prieskum s otázkou, či by mal pokračovať vo svojej súčasnej pozícii v spoločnosti:

 

Na otázku miliardára odpovedalo celkovo 17,5 milióna používateľov, z ktorých 57,5 ​​% hlasovalo za odchod Muska zo svojej pozície. Čo urobí Musk s týmto faktom ďalej? Bude brať do úvahy počet hlasov, ktoré boli v prospech toho, aby hľadal niekoho iného ako generálneho riaditeľa Twitteru? Zatiaľ na túto otázku nemáme odpoveď, ale stojí za to venovať pozornosť ďalšiemu Muskovi príspevku, v ktorom použil známe príslovie:

„Ako sa hovorí, dávajte si pozor na to, čo si želáte, pretože by ste to mohli dostať.“

Najnovšia Muskova aktivita sa napriek tomu stretla s veľkou vlnou kritiky. Pretože mnoho ľudí, vrátane obľúbeného youtubera – Mr. Beast, – bolo proti tejto zmene politiky. Musk sa následne ospravedlnil na Twitteri a dodal, že o veľkých zmenách v politike spoločnosti sa bude hlasovať aj v budúcnosti.

Come On Wtf GIF by Saturday Night Live

Edward Snowden predkladá svoju kandidatúru

Zaujímavosťou je, že ešte pred ukončením hlasovania v prieskume Edward Snowden, bývalý zamestnanec CIA a whistleblower mnohých aktivít tejto agentúry, v reakcii naň napísal, že má záujem prevziať funkciu CEO Twitteru po Elonovi Muskovi. Celú situáciu okorenil vyhlásením, že za svoju pozíciu môže poberať plat v bitcoine.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu