• bitcoinBitcoin$27,177.00

Osem znakov sigma muža

Inteligentný vlk samotár, ktorý ašpiruje stať Nietzscheho nadčlovekom. O alfa a beta mužoch ste už určite počuli. Hovorí vám však niečo pojem sigma muž? 

 Zatiaľ čo alfa samci sú považovaní za vodcov a beta za nasledovníkov, sigma muži sa o hierarchiu nezaujímajú, pretože konajú výhradne podľa vlastného uváženia. Aj napriek tomu, že sigma sa podobne ako alfa samec nachádza na vrchole mužskej hierarchie, neriadi ho túžba po moci, ako je to v prípade alfa samca.

 V kocke sa dá sigma samec opísať ako asertívny, pokojný, skromný, ale zároveň beštiálne silný typ osobnosti. Predstavme si niekoho, ako je Keanu Reeves vo filmej úlohe Johna Wicka: navonok chladný, vyrovnaný a tichý, ale aj napriek tomu schopný zdecimovať malú armádu. 

Keanu Reeves GIF - Keanu Reeves John GIFsSigma samci sú zo všetkých typov najviac raritní a tu sú črty, ktoré ich najviac vystihujú.

 Vlk samotárLonely Wolf GIF by TRT

 

Sigma muž je podobný vlkovi samotárovi. Je nezávislý, introvertný, veľa riskuje a je zvyknutý spoliehať sa výhradne sám na seba. Na to, aby sa cítil spokojne nikoho nepotrebuje. Jedným z dôvodov, prečo je sigma muž považovaný za vlka samotára je, že tento typ má vrodenú potrebu osobnej slobody a nenecháva sa nikým ovplyvniť. 

 Tichý a zádumčivý

 

Scarface Bad GIF - Scarface Bad Guy GIFs

Aj keď je sigma muž silnou osobnosťou, pôsobí zádumčivo a niekedy až submisívne. Od ľudí si prirodzene drží odstup a do kruhu najbližších si iných pripúšťa veľmi opatrne. V spoločnosti ľudí radšej pozoruje načúva, ako by rozprával. To však neznamená, že je bojazlivý alebo slabý. Aj z tohto dôvodu si mnohí myslia, že jeho spoločenské správanie nie je jeho silnou stránkou.  

 Riadený interným kompasom 

Takeipica Xurupika GIF - Takeipica Xurupika Matrix GIFsSigma mužovi je úplne jedno, čo si o ňom iní myslia. Nie je to tým, že iných ignoruje alebo ich nemá rád, ale skôr tým, že robí veci podľa vlastného uváženia a nie podľa toho, ako sa k tomu stavia spoločnosť. Je skutočným pánom svojho osudu. Nie je však žiadnym nihilistom. Práve naopak, často je spirituálny alebo aj hlboko veriaci, a načúva radám živých alebo zosnulých mentorov. Ale je si vedomý toho, že každý má svoje vady a ani ich cesta nemusí pre neho byť tou najlepšou. Tento postoj z neho robí sebavedomého muža, ktorý verí vo vlastné schopnosti a riadi sa najmä svojim interným kompasom. 

 Nezávislý a samostatný

Reaction Emotions GIF - Reaction Emotions GIFs

Sigma muž nie je na nikoho odkázaný. Vie, že môže dosiahnuť všetko, čo si zaumieni a nepotrebuje žiaden súhlas alebo odobrenie k tomu, aby sa rozhodol. Skvele zvláda strach a pomocou sebareflexie a samoštúdia dokáže čeliť akýmkoľvek výzvam. Je všímavý a vnímavý, a jeho pozornosti máločo ujde. Vďaka tomu dokáže analyzovať akúkoľvek situáciu a nájsť pre ňu riešenie. 

Záhadný a mysteriózny 

Brad Pitt Trailer GIF

Sigma muž má silnú auru, ktorú iní nemajú. Často je vnímaný ako tajuplný a záhadný človek, ktorý robí opak toho, čo zvyšok spoločnosti. Nie je to však preto, že je do seba uzavretý, ale jeho úskalia sú hlbšie ako mnohí dokážu pochopiť. Pre mnohých je nezrozumiteľný až temný a často vzbudzuje dojem čudáka, ktorý si všetko robí po svojom. Je tomu tak aj preto, že sigma je jedinečný v tom ako vidí a vníma svet. Namiesto toho, aby akceptoval názory iných, vždy si nájde vlastnú cestu a je zarytým odporcom stádovitého efektu. 

Flexibilný a prispôsobivý

Ryan Reynolds Sport GIF by Wrexham AFC

Nikto nemá veštiacu guľu a sigma muž si je vedomý toho, že jedinou istotou v živote je zmena. Preto sa snaží prijať všetko, čo život prinesie. Má k životu flexibilný postoj a namiesto toho, aby sa nechal zaskočiť alebo paralyzovať nejakou udalosťou, radšej okamžite hľadá riešenia aby ju mohol premeniť na príležitosť, ktorá ho posilní a posunie ďalej. 

Líder bez potreby byť lídrom

Tommy Walking Pathos GIF - Tommy Walking Pathos Tommy Walking Pathos Peaky Blinders GIFs

Sigma muž je prirodzeným lídrom bez toho, aby to iní od neho vyžadovali. Veľa toho nenahovorí, ale keď niečo povie, má to hlavu a pätu. Má prirodzený rešpekt a dostáva sa mu veľa pozornosti bez toho, aby po nej prahol. Je nadpriemerne inteligentný a v skupine si pozorne všíma všetko, čo sa povie. Prehovorí zásadne na konci, až keď všetci vyslovia svoj názor. 

Žije v šedej zóne

Peaky Blinders GIF - Peaky Blinders GIFs

Sigma muž si vytvára svoje vlastné pravidlá a často sa kvôli tomu ocitne na okraji spoločnosti. Sigma zásadne odmieta žiť v matrixe, ktorý mu diktuje spoločnosť a odmieta fungovať v rozpore so svojím svedomím, aj keď to má za následok byť nepopulárnym. Má jasne stanovený zmysel života a žiadna falošná autorita, akou je škola, šéf alebo štát, ho nedokáže zmeniť alebo ovplyvniť. 

Na záver

Sigma muž je jednotlivec s vlastnosťami najbližšie k tým, ktoré opísal nemecký filozof Friedrich Nietzsche vo svojej knihe Tak vravel Zarathustra, ako „Ubermensch”. 

Henry Cavill Superman GIF

Podľa Nietzscheho je tento „nadčlovek” rebelantský, sebavedomý a nezávislý, a vždy sa riadi vyššou mocou, ktorá vychádza z jeho vnútra. 

 Je tichý a pokojný, ale zároveň v sebe ukrýva agresívne a nebezpečné monštrum, ktoré ale dokáže pevne držať na uzde. Inak povedané, je zrkadlovým opakom slabého a neškodného občana v spoločenskom stáde.

A keď si sigma muž uvedomuje, že stať sa nadčlovekom je ťažko dosiahnuteľným cieľom, nič mu nebráni v tom, aby sa o to pokúšal.  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu