• bitcoinBitcoin$27,726.00

Burza Paxful delistovala ETH kvôli bezpečnosti

Paxful sa rozhodol vyradiť Ethereum zo svojej platformy, najmä kvôli upgradu Merge a prechodu ETH na mechanizmus Proof-of-Stake.  

Podľa Raya Youssefa, CEO Paxful, ETH nie je vôbec decentralizované.

Na Twitteri oznámil, že ETH z platformy vyhodil, aby udržal bezpečnosť pre svojich 11,6 milióna užívateľov. Otázkou „kto bude ďalší”, priamo nabádal aj ostatné krypto platformy, aby urobili to isté. 

 

Paxful je považovaný za globálneho lídra na trhu s obchodovaním s krypto menami a stojí aj za založením jedného z najväčších dolárových stablecoinov, Pax Dollar, alebo USDP. 

Zaujímavosťou je, že rozhodnutiu delistovať ETH kvôli bezpečnosti predchádzala výzva, kedy Youssef žiadal všetkých krypto investorov, aby vytiahli svoje Bitcoiny z krypto búrz. 

 

Môžeme teda predpokladať, že Youssef usiluje predovšetkým o zabezpečenie investorov pred budúcim FTX a Lunami. 

Ethereum delistované z Paxful

Zakladateľ Paxful verí, že Proof-of-Work je inovácia, ktorá robí z bitcoinu jedinečné digitálne aktívum a peniaze. 

Podľa neho prechod Etherea na mechanizmus proof-of-stake z neho robí digitálnu formu fiatu, kde najväčší participanti kontrolujú celý systém. 

Ďalej uvádza, že vďaka Proof-of-Stake už Ethereum nie je decentralizované. 

V konečnom dôsledku je potrebné si uvedomiť, že ethereum sa pravdepodobne usiluje o napodobenie súčasného systému centrálneho bankovníctva, a to v digitálnej podobe. 

Napríklad,  jednou z najdôležitejších vlastností bitcoinu je, že je plne decentralizovaný, čo z neho robí najbezpečnejšiu počítačovú sieť na svete. A práve decentralizácia a bezpečnosť sú výsledkom mechanizmu proof-of-work.

Bitcoinoví maximalisti chápu, že proof-of-work je nevyhnutný pre fungovanie bitcoinovej siete a veria, že neexistujú žiadne iné alternatívy. 

Je to jediná metóda na dosiahnutie konsenzu, pomocou ktorého môže byť digitálne aktívum distribuované komukoľvek na svete, bez povolenia akejkoľvek skupiny.

Účel pred ziskom

Generálny riaditeľ tvrdí, že tokeny, ktoré boli vyrobené v ekosystéme Ethereum, okradli investorov po celom svete o miliardy dolárov. 

A nie len to. 

Tieto neetické tokeny poškodili celý bitcoinový sektor. 

Youssef dodal, že „náš priemysel je v súčasnosti pod tvrdým útokom, čo znamená, že zodpovednosť za ochranu našich používateľov je väčšia, ako kedykoľvek predtým.“

Aj napriek tomu, že platforma Paxful má približne 11,6 milióna investorov v ETH tokene, pristúpila k týmto tvrdým opatreniam a riskuje stratu svojich klientov. 

Avšak podľa slov CEO, Paxful dáva na prvé miesto  etické a bezpečné investovanie pred ziskovosťou, aj to vlastnou. 

„Máte moje slovo, že ako generálny riaditeľ, a aj ako človek, budem vždy uprednostňovať slušnosť pred ziskami,” dodal Youssef.  

ETH je nebezpečný, centrálne riadený systém

ETH sa v čase písania obchoduje za približne 1219 dolárov. 

To znamená, že viac ako 140 miliárd dolárov sa každým dňom stáva viac zraniteľných voči štátnej cenzúre a nekalým praktikám ľudí, ktorí ETH ovládajú. 

Paxful takto svojim rozhodnutím dáva všetkým na výber. 

Buď sa rozhodnete pre decentralizovaný systém, kde majú všetci investori rovnaké pravidlá a možnosti, alebo sa rozhodnete pre centrálne riadený systém, v ktorom tí na vrchole pyramídy majú stále viac kontroly a ziskov na úkor ostatných. 

Rozhodnutie je na každom z nás. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu