• bitcoinBitcoin$27,170.00

Peter Schiff chváli ChatGPT. Ide však o BTC

ChatGPT sa pýtali už asi na všetko. Nedávno dával rady, do čoho investovať počas recesie. Nespomenul bitcoin, čo Petra Schiffa potešilo.

Peter Schiff chváli ChatGPT

Schiff je bitcoinom tak trochu posadnutý. Dlhodobo kritizuje túto kryptomenu a predpovedá jej zánik. Okrem toho vyzýva ľudí, aby investovali do zlata.

Portál Newstrail.com nedávno uverejnil článok, v ktorom podrobne opisuje investičné rady ChatGPT. Chatbot dostal otázku, do čoho investovať počas recesie. Umelá inteligencia navrhla, aby investori investovali až 40 % svojich prostriedkov do dlhopisov, pretože v porovnaní s inými aktívami nesú zanedbateľné riziko. Do toho treba zarátať aj 20 % vynaložených na zlato a striebro. Bot poznamenal, že drahé kovy sú bezpečným prístavom počas hospodárskej krízy. Podľa ChatGPT sa oplatí ponechať si aj určitú hotovosť, ktorá by však v našom investičnom portfóliu nemala presiahnuť 10 %. Umožňuje však investorom využiť náhle investičné príležitosti alebo pokryť neočakávané výdavky.

Zaujalo nás však, že ChatGPT nespomenul nič o bitcoine, čo veľmi potešilo Schiffa, ktorý poznamenal, že to ukazuje, že umelá inteligencia je v skutočnosti „celkom inteligentná“.

Oplatí sa veriť strojom?

Oplatí sa však investovať na základe rád umelej inteligencie? Pri pohľade na uvedené odpovede by sme o tom mali pochybovať. Chatbot OpenAI robí počas jednoduchej „konverzácie“ chyby (jednoducho sa stane, že poskytne údaje, ktoré nie sú pravdivé) a určite nemá žiadne skutočné skúsenosti s investovaním.

zlato

Počas recesie má zmysel investovať do viacerých aktív. Zlato by malo byť v tomto období istým základom, pretože slúži na uchovávanie hodnoty v ťažkých časoch. Treba však poznamenať, že od začiatku roka BTC zdražel o niekoľko desiatok percent. – Kráľovský kov o dosť menej a až teraz sa pomaly blíži k ATH 2020.

Na druhej strane rada investovať do dlhopisov nie je úplne rozumná. Všimnite si, že Silicon Valley Bank investovala do tohto typu aktív a v dôsledku toho sa zrútila. Každá investícia má totiž svoje nuansy a vyžaduje si značné znalosti investora. Na druhej strane, odpovede ChatGPT boli veľmi učebnicové a štandardné – príliš rigidný prístup na súčasnú ekonomickú situáciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu