• bitcoinBitcoin$27,222.00

PlanB hovorí, že bitcoin narastie až na 60 000 USD

PlanB, tvorca kontroverzného cenového modelu bitcoinu, tvrdí, že cena bitcoinu do niekoľkých mesiacov vzrastie na úroveň 60 000 USD.

Vzrastie kurz bitcoinu na 60 000 USD?

Všimnite si, že model „stock-to-flow“ podľa PlanB bol dlho považovaný za ideálny spôsob oceňovania BTC. Až v roku 2022 akoby prestal fungovať. Jeho tvorca však naznačuje, že by sa od neho nemalo odrádzať.

Tvrdiť, že model S2F je „zlý/nesprávny/porušený“, znamená tvrdiť, že cenové pumpy BTC po halvingu v rokoch 2012, 2016, 2020 (červené šípky) sú náhody, ktoré nesúvisia s halvingom.

– napísal PlanB vo svojom tweete.

Podľa jeho názoru je limit ponuky a „4-ročný cyklus halvingu základom ceny BTC“. Dodal, že ďalší halving by zvýšil cenu BTC na 60 000 USD. To by predstavovalo skok v kurze približne o 100 % oproti súčasnej cene.

Jeho názor možno v každom prípade považovať za opatrný. Gracy Chen, výkonný riaditeľ spoločnosti Bitget, je toho názoru, že cena BTC by mohla ešte pred halvingom vzrásť.

To, či cena BTC vzrastie ešte pred halvingom, závisí od rôznych faktorov. Ak by sme mali zostaviť poradie dôležitosti, bolo by to: globálny hospodársky cyklus > BTC alebo samotný cyklus trhu s kryptomenami > očakávania investorov. V súčasnosti sa štvrtý halving spája s faktormi, ako je zvýšenie objemu investícií do BTC zo strany globálnych finančných inštitúcií, očakávané zníženie úrokových sadzieb v roku 2024, nadchádzajúci halving BTC a dosiahnutie najnižšej ceny BTC v novembri 2022. Preto sa očakáva, že trend BTC pred štvrtým halvingom bude silnejší

– vysvetľuje Chen.

Bitcoin a Metcalfeho zákon

PlanB sa dotkol aj Metcalfeho zákona. Z neho vyplýva, že „použiteľnosť telekomunikačnej siete alebo iného IKT systému rastie úmerne druhej mocnine počtu k nej pripojených zariadení“. To by znamenalo, že hodnota bitcoinu sa s adopciou zvýši.

Výmenný kurz bitcoinu

Dnes by sa za 1 BTC malo zaplatiť 27 600 USD. To predstavuje 9 % pokles ceny v priebehu týždňa. Od včerajšieho dňa sa výmenný kurz zvýšil o 1 %. Ether na druhej strane stojí 1867 USD. Cena kryptomeny Ethereum teda za 7 dní klesla o 11 % a za 24 hodín sa zvýšila o 0,5 %.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu