• bitcoinBitcoin$26,571.00

PlanB naznačuje, že sa čoskoro začne nový bitcoinový cyklus

PlanB, tvorca jedného z najpopulárnejších modelov oceňovania bitcoinov, Stock to Flow, verí, že sme blízko začiatku nového cyklu na trhu s kryptomenami.

PlanB: nový cyklus je blízko

PlanB včera zverejnil nový graf analyzujúci kurz bitcoinov. Podľa jeho modelu je bitcoin buď „mŕtvy“ alebo cena pokračuje v pohybe v cykloch, pričom ďalší cyklus sa začne čoskoro. Podľa jeho názoru nastal „čas rozhodnutia“.

 

Používatelia internetu sa ho začali pýtať, ktorý scenár – nový cyklus alebo smrť bitcoinu – je reálnejší. PlanB nie je na pochybách.

„Sledujem bitcoin od roku 2013, toto je môj tretí úplný cyklus, takže si myslím, že viac cyklov je pravdepodobnejších,“ povedal.

 

Do tej miery, že kolaps FTX mohol ovplyvniť jeho cenový model, odpovedal:

„SBF/FTX neovplyvnil model S2F, pretože model S2F je založený na skutočnom nedostatku bitcoinov (faktor S2F) a nie na „sľubujem, že jedného dňa vám bitcoiny dám, verte mi“. SBF/FTX evidentne ovplyvnilo cenu BTC a spôsobilo veľkú odchýlku medzi cenou BTC a modelom S2F.“

 

Trh čaká na rozhodnutie Fedu

Dá sa skonštatovať, že trhy stále čakajú na ďalšie oznámenia Fedu. Federálny rezervný systém stále tvrdí, že v roku 2023 ukončí cyklus zvyšovania úrokových sadzieb. Je možné, že o pár mesiacov ich dokonca začne znižovať alebo dokonca len rozhodnutie ukončiť zdražovanie – bude znamenať nový boom na trhoch s rizikovými aktívami. Keďže investori oceňujú budúce udalosti, rally môže začať skôr.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu