• bitcoinBitcoin$26,539.00

Pobočka Fedu v New Yorku testovala CBDC

Pobočka Federálneho rezervného systému v New Yorku dokončila experiment s využitím digitálneho dolára na vykonávanie zložitých menových transakcií v rámci viacerých blockchainov. Myšlienkou bolo preskúmať, do akej miery by blockchain pomohol skrátiť fakturačné časy. Zistilo sa, že to kleslo zo súčasného priemeru dvoch dní pod 15 sekúnd.

Newyorský Fed experimentuje s digitálnym dolárom

Newyorská pobočka Fedu dokončila test digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), ktorá sa má používať na cezhraničné transakcie. Vymenila americký digitálny dolár za iné „experimentálne“ cudzie meny, ktoré boli na samostatných blockchainoch.

Experiment známy ako Project Cedar: Phase One sa zameral na testovanie, či sú digitálne meny centrálnych bánk životaschopným riešením, pokiaľ ide o transakcie veľkých mien.

Aby sme to okorenili, je fakt, že predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell a ďalší členovia predstavenstva centrálnej banky USA nedávno dali jasne najavo, že nie je jasné, či Fed vôbec niekedy vydá digitálny dolár.

Pilotný program ukázal, že vďaka CBDC sa priemerný čas na uskutočnenie tohto typu transakcie skráti z dvoch dní na menej ako 15 sekúnd. Okrem toho, ako dodali, eliminovalo sa riziko, že zložité cezhraničné transakcie je možné vykonávať len čiastočne.

Dôležité je, že newyorský test Fedu ukázal, že transakcie môžu prebiehať medzi digitalizovaným dolárom a ôsmimi ďalšími „experimentálnymi“ menami fungujúcimi na samostatných blockchainoch.

Money Smoking GIF

Príde sa digitálny dolár?

Napriek pozitívnemu výsledku experimentu stále nevieme, či sa USA rozhodnú vydať digitálny dolár.

„Projekt Cedar Phase One odhalil sľubné aplikácie technológie blockchain pri modernizácii kritickej platobnej infraštruktúry a náš inauguračný experiment je strategickým východiskovým bodom pre ďalší výskum, vývoj peňazí a platieb,“ povedal Per von Zelowitz, riaditeľ výskumné centrum, ktoré experiment uskutočnilo.

Stojí za to dodať, že USA môžu byť v určitom okamihu nútené vydať e-dolár. Všetko kvôli úspechu Číny v tejto oblasti.

Ďalšie krajiny, ktoré možno považovať za nepriateľské voči Amerike, pracujú na CBDC. Vzniká tak alternatívny platobný systém, ktorý bude nezávislý od amerických úradov.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu