• bitcoinBitcoin$26,678.00

Podľa nových interných informácií o aplikácii sa čoskoro objaví alternatíva služby Twitter od spoločnosti Meta

Zdá sa, že aplikácia klonu Twitteru od spoločnosti Meta sa blíži k uvedeniu na trh, pričom výkonný riaditeľ spoločnosti Meta Chris Cox sa dnes na stretnutí všetkých zamestnancov spoločnosti Meta podelil o ďalšie informácie o novej ponuke.

Meta P92Ako informoval portál The Verge, aplikácia Meta založená na textovom kanáli, ktorá sa v súčasnosti nazýva „P92“ (alebo „Barcelona“ v niektorých ďalších uniknutých iteráciách), bude priamym kanálom textových aktualizácií, hoci používatelia budú môcť do svojich správ pridávať aj fotografie a videá.

Samotný hlavný kanál vyzerá ako vlákno DM s odpoveďami, ktoré sa rozbalia pod hlavnou správou, spolu s malými bublinovými ikonami profilu po stranách, ktoré predstavujú, ktorí používatelia na jednotlivé správy odpovedali.

Vyzerá to tak, že v aplikácii sú štyri záložky vrátane hlavného kanála, preskúmať, obľúbené a váš profil, pričom stredné tlačidlo je okno skladateľa na pridanie vlastného príspevku.

Tieto najnovšie snímky obrazovky vyzerajú trochu inak ako tie, ktoré Meta nedávno zdieľala s tvorcami, ale môže ísť len o odlišnú prezentáciu v závislosti od operačného systému.

Meta Barcelona AppCox konkrétne opísal aplikáciu ako „odpoveď na Twitter“, pričom kritizoval aj rušivé vládnutie Elona Muska v aplikácii.

„Ozvali sa nám tvorcovia a verejne známe osobnosti, ktoré majú záujem o rozumne vedenú platformu, ktorej môžu dôverovať a na ktorú sa môžu spoľahnúť pri distribúcii.“

Podľa portálu The Verge sa aplikácia nakoniec možno bude skutočne volať „Threads“, keď bude konečne vydaná – hoci Instagram už tento názov použil pre inú neúspešnú spin-off aplikáciu, ktorú spustil v roku 2019 a o necelé dva roky neskôr ju zrušil. To neznamená, že ho nemôžu použiť znova, ale zdá sa, že je potenciálne prekliate vzkriesiť názov neúspešného projektu v novej podobe.

Možno Meta nie je príliš poverčivá.

Spolu s dnešnými poznatkami už o pripravovanej aplikácii vieme:

  • P92 bude na prihlásenie používať vaše prihlasovacie údaje z Instagramu
  • Ako používateľské meno v novej aplikácii bude používať aj vaše ID z Instagramu
  • Maximálna dĺžka príspevkov v aplikácii P92 bude údajne 500 znakov
  • Aplikácia bude decentralizovaná, hoci zatiaľ nie je úplne jasné, čo to znamená v kontexte Meta

V poslednom bode The Verge tiež uviedol, že aplikácia bude integrovaná s decentralizovaným protokolom ActivityPub, ktorý by mohol používateľom umožniť prenášať svoje informácie vrátane informácií o sledovanosti do iných aplikácií, ktoré podporujú to isté. Mastodon je ďalšia aplikácia, ktorá podporuje integráciu ActivityPub.

Podľa Coxa už zástupcovia Instagramu rokujú s rôznymi celebritami, aby pomohli zvýšiť povedomie o aplikácii a jej používanie.

Podľa Pew Research je priemerný vek dospelých používateľov Twitteru v USA 40 rokov, pričom ich vzdelanostná základňa je vyššia ako v prípade iných aplikácií, a to je skôr kľúčový cieľ novej snahy spoločnosti Meta, ktorá sa snaží získať týchto používateľov pomocou niektorých veľkých mien, ktorí budú publikovať výlučne v jej novej aplikácii.

Ak ich získate dostatok, projekt by sa mohol rozbehnúť a práve teraz, keď mnohí spochybňujú smer, ktorým sa Twitter pod Muskovým vedením uberá, by mohol byť najlepší čas ponúknuť týmto vplyvným používateľom nový domov pre ich aktualizácie v reálnom čase.

Twitter

Vyzerá to tak, že aplikácia bude poskytovať podobné používateľské prostredie ako Twitter a bude jednoduché prihlásiť sa a používať ho, čo bolo hlavnou kritikou Mastodonu. Aplikácia bude ťažiť aj zo širšieho dosahu a propagačného potenciálu Meta, pretože bude prepojená s IG, ktorý má približne štvornásobný dosah na publikum, než aký má v súčasnosti Twitter.

Zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme mohli vyjadriť názor na to, či bude fungovať, ale zdá sa, že zaškrtáva mnohé položky a nakoniec by sa mohla stať alternatívou Twitteru, ktorú mnohí hľadali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu