• bitcoinBitcoin$27,143.00

Anthony Pompliano: bitcoin je skutočné zabezpečenie proti inflácii

„Keď inflačné očakávania rastú, ľudia kupujú bitcoin. Keď inflačné očakávania klesajú, ľudia prestávajú kupovať bitcoin”.

Prečo počas bankových kolapsov narástol bitcoin o viac ako 15 percent?

V skutočnosti nikto nevie, ale jedno vysvetlenie dáva najväčší zmysel. 

Jeho protagonistom je jeden z najznámejších bitcoinerov, môj dobrý známy, Anthony Pompliano. 

Anthony pompliano

Ten sa nedávno na svojom účte na twitteri nechal počuť, že bitcoin ide hore preto, lebo je najlepším zabezpečením proti inflácii.

Tu je dôvod, prečo je bitcoin najlepšou poistkou proti inflácii

Aktuále bitcoin prekonáva všetky triedy aktív. Anthony Pompliano v tejto súvislosti tvrdí, že bitcoin potvrdzuje povesť poistky voči inflácii. Podľa jeho názoru je to najlepšie aktívum na ochranu majetku, najmä v časoch keď spotrebiteľské ceny plošne narastajú. 

Influencer vysvetlil: „Keď inflačné očakávania rastú, ľudia kupujú bitcoin. Keď inflačné očakávania klesajú, ľudia prestávajú kupovať bitcoin”.

Súčasný vývoj ceny tomuto tvrdeniu dáva jednoznačne za pravdu. Bitcoin prekonal všetky tradičné bezpečné prístavy ako zlato, striebro, ale aj nehnuteľnosti. 

Pompliano vyzval investorov, aby sa nenechali rozptyľovať médiami a povedal: 

„Na trhu je veľa hluku. Naučte sa ho ignorovať.” 

Tvrdí, že tí, ktorí v roku 2022 odmietali nakúpiť bitcoin, by sa správali inak, keby sa na trhy pozerali zo širšej perspektívy.  

Ako tvrdí Pompliano: „Trhy sa pozerajú dopredu“. 

„Keď Fed oznámil, že sa chystá znížiť infláciu, investori predali svoje aktíva zabezpečujúce infláciu a nakúpili štátne dlhopisy a hodnotové akcie. Nečakali na to, kým sa inflácia zníži. Predvídali, čo Fed oznámil,“ vysvetlil Pompliano.

 

Známy bitcoiner uviedol, že niektorí investori si nesprávne vysvetľovali minuloročný pokles bitcoinu. Mysleli si totiž, že prepad bol dôkazom toho, že bitcoin už nedokáže ochrániť majetok pred infláciou. 

„Boli však úplne mimo,“ tvrdí Pompliano.

Anthony Pompliano sa domnieva, že nedávny nárast ceny BTC o 70 percent nie je náhodný. Ide o jasnú reakciu na súčasnú makroekonomickú situáciu. 

Bitcoinový influencer povedal: „Finančné trhy vedia, že inflácia bude vyššia a bude trvať dlhšie, než sa očakávalo. […] Investori opäť potrebujú zabezpečenie proti inflácii. Bitcoin je veľkým víťazom.” 

Dôkazy sú na stole a je len na investoroch, či začnú konať a ochránia svoj majetok pre devalváciou a chaosom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu