• bitcoinBitcoin$27,197.00

Prebudila sa ďalšia stará bitcoinová peňaženka: čo je príčinou?

V posledných mesiacoch sa neustále prebúdzajú veľmi staré peňaženky BTC. Bitcoiny sa po pomerne dlhom čase opäť presúvajú na blockchain, to priťahuje veľkú pozornosť a mnohých vedie k špekuláciám. Minulý štvrtok sa to stalo opäť, celkovo sa „prebudilo“ 139 BTC, ktoré boli odoslané z adresy peňaženky „1H1Ab6“ na novovytvorenú adresu Segwit.

Staré peňaženky BTC ožívajú

Nie je to tento rok prvýkrát, čo bola reaktivovaná stará bitcoinová peňaženka. Naposledy to bolo len pred niekoľkými týždňami. BTC Whale vtedy po 12 rokoch mlčania presunula viac ako 10 miliónov dolárov v BTC. Podľa správy kryptomenovej analytickej spoločnosti Glassnode bolo tento rok prevedených už 3 200 „starých“ BTC. Z nich 1 100 bolo dokonca kúpených pred rokom 2013.

Ak sa nákup BTC uskutočnil aspoň pred siedmimi rokmi, môže sa podľa Glassnode kvalifikovať ako „starý“ BTC.

Majiteľ peňaženky, ktorý minulý štvrtok uskutočnil transakciu, kúpil svoje mince v júni 2011 za niečo vyše 2 250 USD. Odvtedy ich hodnota vzrástla na naozaj značnú sumu. Pri súčasnom kurze bitcoinu má toto bohatstvo hodnotu 3,5 milióna dolárov.

Bitcoin

Čo presne je toho dôvodom?

Hoci sú v bitcoinovej sieti značné transakcie samozrejme bežné, nestáva sa často, aby sa staré mince opäť dostali na trh. Podľa Glassnode je čoraz menej pravdepodobné, že by sa spiace mince po 155 dňoch predali. Keď sa však dostanú na trh, môže to signalizovať zmenu presvedčenia.

Keď sa mince dostanú na trh po siedmich a viac rokoch HODL, určite to nehovorí o zmene presvedčenia majiteľa. Je však ťažké povedať, či pohyby na blockchaine súvisia s predajom mincí alebo napríklad s reorganizáciou.

Napriek tomu sa mnohí domnievajú, že väčšina predmetných „starých“ BTC – 4,25 milióna – bola nenávratne stratená v dôsledku straty súkromných kľúčov majiteľov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu