• bitcoinBitcoin$28,278.00

Prečo sa cena BTC vôbec nehýbe?

Údaje spoločnosti IntoTheBlock, ktoré včera zdieľal bitcoinový analytik Ali Martinez na Twitteri, naznačujú, že investori nemajú záujem o bitcoiny pri súčasných cenách, keďže počet nových bitcoinových adries za posledných sedem dní klesol o 8,16 %.

Nízky záujem o nákup BTC

Podľa IntoTheBlock, že počet nových adries vytvorených v sieti BTC klesá,“ uviedol Martinez na Twitteri. Táto sieťová aktivita naznačuje, že investori nemajú záujem kupovať BTC pri súčasných cenových hladinách.

@ali_charts

Podľa Martineza, všetko nasvedčuje tomu, že inštitucionálni investori a veľryby sú tiež zdržanlivý, pretože počet veľkých transakcií v sieti sa nachádza na ročných minimách. Počet transakcií v hodnote nad 100 000 USD okolo 8 040.

@ali_charts

Volatilita bitcoinu na historickom minime

Podľa posledných údajov, spoločnosti BitMEX, Bitcoinový index volatility dosiahol nové historické minimum. 

Od Vianoc sa najväčšie digitálne aktívum obchoduje okolo ceny 16 700 USD. Je dôležité si uvedomiť, že nízka volatilita zvyčajne predchádza výraznemu pohybu v cene, smer a čas tohto pohybu zostáva stále neistý.

Pri nízkom nákupnom záujme a veľrybami a inštitúciami, ktoré v súčasnosti vôbec nepredávajú, je aktivita ceny bitcoinu na mŕtvom bode.

To by mohlo byť dôvodom súčasnej nízkej volatility.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu