• bitcoinBitcoin$26,517.00

Prijímanie kryptomien v Brazílii napreduje. Najstaršia banka v krajine umožňuje platiť dane v digitálnych aktívach

Už nejaký čas dostávame čoraz jasnejšie signály o tom, že v Brazílii sa zvyšuje miera prijatia bitcoinu a iných digitálnych aktív. Po prelomových nariadeniach, ktoré boli zavedené v posledných dňoch minulého roka, nastal čas na praktický príklad prijatia kryptomien. To všetko vďaka Banco do Brasil, najstaršej nepretržite pôsobiacej bankovej inštitúcii v krajine, ktorá svojim klientom umožní vyrovnať svoje dane v tomto type aktív.

Vyrovnanie dane v bitcoinoch

Banco do Brasil, inštitúcia, ktorá funguje nepretržite už viac ako 200 rokov, 11. februára zverejnila správu, že uzavrela partnerstvo s poskytovateľom kryptomenových služieb Bitfy. V rámci tohto partnerstva budú mať Brazílčania možnosť platiť dane vo forme kryptomien. Ako sa píše vo vyhlásení, spoločnosť Bitfy má pôsobiť ako „partner pri vymáhaní pohľadávok“. Navyše zdôraznila, že okrem pohodlia, ktoré používateľom ponúka používanie aplikácie Bitfy, táto iniciatíva rozširuje povedomie verejnosti o kryptomenách na „národnú oblasť“. Lucas Schoch, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Bitfy, uviedol, že „nová digitálna ekonomika je katalyzátorom budúcnosti plnej výhod“.

Ako bude vyzerať proces platenia daní v kryptomenách? Každému používateľovi Bitfy budú poskytnuté daňové údaje, v ktorých bude dlžná suma v oficiálnej brazílskej mene prevedená na konkrétnu kryptomenu, ktorú zákazník deklaruje ako formu platby.

Rozhodnutie takej uznávanej inštitúcie, akou je Banco do Brasil, zahrnúť digitálne mince do svojho programu daňového vyrovnania má pozitívny vplyv na prijatie bitcoinu v krajine. Všimnite si, že to nie je prvýkrát, čo sa to stalo, pretože v októbri 2022 začali úrady hlavného mesta Brazílie Rio de Janeiro prijímať kryptomeny aj pri zúčtovaní daní z nehnuteľností.

brazília btc

Brazília reguluje trh s kryptomenami

Koncom roka 2022 prijala brazílska vláda regulačný rámec, ktorý zavádza používanie bitcoinu ako legálneho platobného prostriedku v krajine. Očakáva sa, že zákon nadobudne účinnosť približne v júni tohto roka.

Vládcovia tiež informovali, že občania používajúci kryptomeny budú podliehať daňovej povinnosti, keď si okrem iného vymenia jedno digitálne aktívum za iné. Nie všetci obchodníci však musia okamžite účtovať daň z digitálnych aktív. Daňová povinnosť vzniká len tým, ktorí obchodujú s kryptomenami, ktorých hodnota presahuje 35 000 BRL, teda približne 6 700 USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu