• bitcoinBitcoin$28,342.00

Prokuratúra vyšetruje kontakty Sama Bankmana-Frieda s Demokratickou stranou

Včera sme písali, že Demokratická strana vracia prostriedky, ktoré dostala od Sama Bankmana-Frieda. Ukázalo sa, že prokurátori, ktorí vyšetrujú pád FTX, kontaktovali popredných politikov skupiny a požadovali informácie o daroch od podnikateľa.

Prokuratúra vyšetruje kontakty Sama Bankmana-Frieda s politikmi

Podľa článku New York Times prokurátori kontaktovali členov Demokratického národného výboru (DNC) a Demokratického kongresového výboru pre kampaň (DCCC) a kongresmana Hakeema Jeffriesa so žiadosťou o informácie týkajúce sa prostriedkov, ktoré bývalý šéf FTX previedol týmto výborom.

Úrad amerického prokurátora pre južný okres New York poslal e-mail právnikovi Demokratickej strany Marcovi Eliasovi s prosbou o podrobnosti o daroch Bankmana-Frieda. Podobné e-maily dostali aj ďalší členovia Demokratickej a Republikánskej strany.

Veľa preto nasvedčuje tomu, že služby skúmajú vzťah medzi zakladateľom FTX a politikmi. Je známe, že ochotne financoval volebné kampane kandidátov na kongresmanov a Joea Bidena, keď bojoval o prezidentský post.

Pripomeňme, že bahamské služby zatkli Bankmana-Frieda 12. decembra na žiadosť vlády USA. Stalo sa tak len deň predtým, ako mal obžalovaný vypovedať pred Kongresom o bankrote jeho spoločnosti. Podnikateľa obvinili z finančných podvodov a nezákonného financovania politikov. V pozadí je kauza údajného prevodu 1,8 miliardy dolárov klientských prostriedkov z burzy FTX.

Stojí za zmienku, že Bankman-Fried bol druhým najväčším individuálnym darcom pre demokratov, pokiaľ ide o príspevky. Do ich volebných výborov zaplatil 39,8 milióna dolárov. Samotný Biden prispel sumou 5,2 milióna dolárov.

Wondering Chicago Pd GIF by One Chicago

Je možné, že to, čo tri výbory Demokratickej strany urobili 17. decembra – Demokratické národné výbory (DNC), Demokratický senátorský výbor pre kampaň (DSCC) a Demokratický kongresový výbor pre kampaň (DCCC) – bolo reakciou na to, ako sa prokuratúra zaoberala prípadom. Pripomeňme, že výbory sa rozhodli vrátiť dary súvisiace s Bankman-Friedom investorom FTX.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu