• bitcoinBitcoin$25,545.00

Rekapitulácia z minulého týždňa: Bitcoin prekročil 30 tisíc dolárov, altcoinom sa darí

Krypto trhu sa darí. Ethereum viedol najnovšiu rally po dlho očakávanej aktualizácii Shapella, zatiaľ čo Bitcoin sa vyšplhal nad 30 tisíc dolárov.

Minulý týždeň celková trhová kapitalizácia kryptomien podskočila nad 1,3 bilióna dolárov. 

Výrazne sa zlepšil aj trhový sentiment takmer vo všetkých oblastiach.

Bitcoinu sa podarilo prekonať vytúženú hranicu 30 tisíc dolárov.  Úroveň, ktorú sme nezažili už 10 mesiacov.

Týždeň sa začal relatívne pokojne, keďže všetci očakávali zverejnenie indexu spotrebiteľských cien (CPI) alebo inflácie. Pred jeho zverejnením však udalosti nabrali trochu nečakaný spád a cena vystrelila na 30-tisíc dolárov, a chvíľu sa tam udržala.

Nakoniec CPI dosiahol v marci úroveň 5 percent, čo naznačuje, že inflácia sa spomaľuje už šiesty mesiac po sebe. To dodalo investorom dôveru a trh zostal rastový. Nebola to však jediná významná udalosť, ktorú nám minulý týždeň priniesol.

Dňa 12. apríla prešlo Ethereum takzvaným šanghajským upgradom. Označuje sa aj ako upgrade Shapella. Táto prelomová aktualizácia Ethereum siete konečne umožní validátorom odblokovať ETH, ktorý bol roky blokovaný z bezpečnostných dôvodov na zabezpečenie siete. 

Mnohí predpovedali, že to zaplaví trh obrovskou ponukou ETH tokenov, avšak nestalo sa tak.

Hoci bolo odblokované značné množstvo ETH, trh reagoval pozitívne. Kryptomena vystrelila na 2 100 USD, čím prekonala kľúčovú úroveň 2 000 USD a viedla celý trh k novej rally. Mnohí sa teraz domnievajú, že medvedí trh skončil.

Mnohé altcoiny nasledovali tento príklad, pričom niektoré z nich zaznamenali za posledných sedem dní skutočne významné nárasty. Príkladom sú Radix (XRD) – nárast o približne 65 %, Injective (INJ) – nárast o približne 34 %, Render (RNDR) – nárast o 32 % a Arbitrum (ARB) – nárast o približne 26,5 %.

Minulý týždeň priniesol aj nový vývoj na fronte FTX. 

Právnikom a konkurzným správcom sa podarilo vymôcť z majetku spoločnosti približne 7,3 mld. Dokonca vyšlo najavo, že sa uvažuje aj o potenciálnom reštarte burzy. Komunita však toto oznámenie prijala prinajmenšom so zmiešanými pocitmi.

V každom prípade bol minulý týždeň nesporne pozitívny a je veľmi zaujímavé sledovať, či tento impulz bude ďalej pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. 

Bude Bitcoin a Ethereum pokračovať v rally, alebo sa trh začne korigovať? 

To ukáže čas.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu