• bitcoinBitcoin$27,163.00

Robert F. Kennedy Jr. vysvetlil, prečo je proti CBDC

Robert F. Kennedy mladší, politik, ktorý sa uchádza o nomináciu Demokratickej strany v prezidentských voľbách, vyjadril svoj postoj k CBDC. Otvorene útočí aj na Joea Bidena.

Robert F. Kennedy Jr. začal svoju volebnú kampaň

Robert F. Kennedy Jr. kritizoval Bidena za to, že označil bankový systém USA za „bezpečný a zdravý“.

„Dnes akcie bánk klesajú. Američania si zaslúžia viac ako záruky a riadenie vnímania,“ napísal na Twitteri.

Pustil sa aj do témy kryptomien. Odsúdil administratívou Bieleho domu navrhovanú daň na ťažbu digitálnych mien. Hoci je sám známy svojou starostlivosťou o životné prostredie, 30-percentnú daň z energie, ktorú majú uvalenú ťažiari kryptomien, označil za „zlý nápad“.

Poznamenal, že spotreba energie pri ťažbe je problémom, ale, ako naznačil, niektorí politici tento problém aj zveličujú.

„Environmentálny argument je zámienkou na potlačenie všetkého, čo ohrozuje elitné mocenské štruktúry,“ napísal.

Poukázal na jednu z najväčších výhod kryptomien a dodal, že „súkromie nechcú len zločinci“.

„Vlády prenasledujú svojich nepriateľov a drvia opozíciu tým, že kontrolujú bankové účty a platobné platformy,“ varoval.

Kennedy rozvinul tému finančnej kontroly citovaním protestov kanadských vodičov kamiónov, ktorí nesúhlasili s kovidovými obmedzeniami, ktoré zaviedla ich vláda. V dôsledku toho úrady zablokovali bankové účty niektorých z tých, ktorí stáli za protestmi.

„Nie je bizarné predstaviť si, že aj tu v Amerike by vám jedného dňa mohli zmraziť bankový účet kvôli vašej politike alebo komentárom, ktoré ste uviedli na sociálnych sieťach,“ Kennedy pokračoval.

Pripomenul tiež, že spoločnosť GoFundMe zablokovala americké účty tých, ktorí podporujú kanadských vodičov kamiónov, a plánuje presmerovať ich dary na iné charitatívne organizácie. Spoločnosť PayPal medzitým uložila používateľom pokutu za šírenie „toho, čo bolo považované za dezinformáciu“.

„Tieto súkromné spoločnosti často konajú zo strachu pred Kongresom alebo regulačnými orgánmi alebo priamo na ich príkaz,“ uviedol americký prezidentský kandidát.

To všetko ho viedlo k záveru, že „je proti CBDC, ktorý výrazne zvýši moc vlády potláčať nesúhlas tým, že jediným stlačením klávesu preruší prístup k finančným prostriedkom“.

biely dom joe biden

19 % podpora

Podľa prieskumu CNN z 29. apríla má Kennedy medzi demokratmi 19 % podporu. To však nestačí na víťazstvo vo voľbách proti Bidenovi.

Je zaujímavé, že potomok slávnej rodiny Kennedyovcov by sa so svojimi názormi hodil skôr k republikánom. Je proti očkovaniu, pričom v boji proti CBDC sa spája s viacerými republikánskymi politikmi, napríklad s guvernérom Floridy Ronom DeSantisom, ktorý je považovaný za najväčšieho súpera Donalda Trumpa v boji o nomináciu Republikánskej strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu