• bitcoinBitcoin$27,222.00

Robert Kiyosaki plánuje ďalšie nákupy bitcoinov a zlata

Robert Kiyosaki nakúpi väčšie množstvo BTC, zlata a striebra. Dôvod? Jeho nedôvera vo FED. Navyše si myslí, že Joe Biden je „klamár“.

Robert Kiyosaki investuje do bitcoinov

Kiyosaki tvrdí, že je vhodný čas na nákup bitcoinov. Verí, že cena tejto kryptomeny bude naďalej rásť. Povedal, že bude kupovať viac BTC, pretože nedôveruje Federálnemu rezervnému systému a prezidentovi USA Joeovi Bidenovi.

V nedávnom príspevku na Twitteri Kiyosaki napísal, že sleduje kurz bitcoinu. Cena BTC začala rásť od prvých dní roku 2023. Do roku 2022 výmenný kurz prevažne klesal a bol na úrovni pod 20 000 USD.

Autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ predpovedá, že bitcoin, zlato a striebro by mohli v najbližších mesiacoch pokračovať v rastúcom trende. Dokonca prisľúbil, že zvýši svoju expozíciu voči kryptomenám a drahým kovom, pretože „Fed, ministerstvo financií a Biden sú klamári“.

Bitcoin

S Kiyosakiho názorom sa stotožňujú aj ďalší

Mnohí ďalší nedávno uviedli, že práve kroky americkej centrálnej banky spôsobili súčasné finančné otrasy a môžu byť jednou z príčin cválajúcej inflácie. Túto tézu podporuje napríklad Robert F. Kennedy mladší, synovec bývalého prezidenta Johna F. Kennedyho. Nedávno vyjadril názor, že kryptomeny, ako napríklad bitcoin, by mohli slúžiť ako „úniková cesta“ pre ľudí, ktorí chcú uniknúť súčasným makroekonomickým problémom. Okrem toho tvrdil, že Fed v rokoch 2008 až 2022 spolupracoval s mnohými poprednými bankami na tlači značného množstva peňazí.

V pozadí sa začala aj banková kríza. Pripomeňme, že americké regulačné orgány nedávno zatvorili banky Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Capital a Signature Bank. Všetky tieto banky obsluhovali veľký počet klientov v oblasti kryptomien a ich problémy spôsobili investorom vážne straty.

A ak sa vrátime ku Kiyosakimu, ktorý ako jeden z mála predpovedal krach v roku 2008, stojí za zmienku, že začiatkom tohto roka predpovedal, že trh môže čoskoro čeliť ďalšiemu „gigantickému“ kolapsu. V dôsledku toho odporučil ľuďom, aby sa vyhýbali tradičným fiat menám a zamerali sa na bitcoin a drahé kovy. Podľa jeho názoru by ďalšie prijatie mohlo do roku 2025 zvýšiť hodnotu BTC na 500 000 USD, zatiaľ čo kurz zlata by sa mohol zvýšiť na 5 000 USD za uncu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu